Ortalık savaş alanına döndü: Valilikten açıklama geldi

İstanbul Esenyurt’ta iki grup arasında çıkan kavgada, taraflardan biri sokak üzerindeki iş yerine sığındı. Diğer grup ise o iş yerini taşladı, tekme ve yumruklarla camlarını kırdı. Saldırı anları ise çevredekiler tarafından cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Olay Bağlarçeşme Mahallesi Bağlar Çeşme Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; iki grup arasında bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine taraflardan biri cadde üzerindeki iş yerine sığındı.

İstanbul’da ortalık savaş alanına döndü

CAMLARI TAŞLAMAYA BAŞLADILAR

Onları kovalayan diğer grup ise iş yerinin camlarını taşlamaya başladı. Bunun üzerine hızla iş yerinin kepenkleri kapatıldı. Öfkeli grup, kepenklere yumruk ve tekmeler ile vurmaya başladı. İki kişi, aldığı darbeler ile hafif şekilde yaralandı.

Durum, çevredekiler tarafından polis ekiplerine bildirildi. Polisin gelmesiyle saldırgan grup, olay yerinden hızla uzaklaştı. Polis ekiplerinin incelemesinde, bir kurusıkı tabanca ele geçirildi. Bir kişiyi gözaltına alan polis, olayla ilgili çalışma başlattı.

KAMERAYA YANSIDI

Yaşanan saldırı anları, çevredekilerin cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, öfkeli grubun iş yerine saldırdığı görülüyor. Camları taşlayan grup, kepenklerin kapanması üzerine tekme ve yumruklar ile saldırıyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Esenyurt ilçesi Bağlarçeşme Mahallesi’nde bulan bir pasaj içerisinde dün saat 20.20 sıralarında biri yabancı uyruklu, iki şahıs arasında kavga meydana geldiğini belirtti.

“30-40 KİŞİLİK GRUP DAĞITILDI”

Valiliğin açıklamasında olay sonrasında 30-40 kişilik grubun, pasajın dış kapısına taş atarak zarar vermeleri üzerine, güvenlik güçlerince yapılan müdahale sonucu kalabalık grubun dağıtıldığı bildirildi.

“7 ŞÜPHELİ YAKALANDI”

Valiliğin açıklaması şöyle devam etti:

“Meydana gelen “Genel Güvenliğin Tehlikeye Sokulması” olayı nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalarda; (4)’ü Suça Sürüklenen Çocuk olmak üzere (7) şüpheli yakalanmış, diğer şahısların yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Konuyla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır. “

Gündem

Ortalık savaş alanına döndü: Valilikten açıklama geldi
Gündem