Gökmen Özdenak
25 Temmuz 2020

Önce arma sonra kişiler


Başarısızlıkta herkes kendini haklı gösterecek cümleler kurar. Ama bu cümleler doğruların ortaya çıkmasını gizleyemez. Son 10 maça bakalım. Kaybedilen bir dünya puan var. Galatasaray bu kayıpları yaşamasa belki de şampiyon olacaktı. Bugün UEFA Kupası’na katılıp, katılamayacağını konuşuyoruz.

Saha içerisine bakınca iş âhlâkı, meslek onuru diye bir şeyin olmadığını net olarak görüyoruz. Söz konusu para olunca profesyonellik akıllarına gelip kulübe ihtar çeken Belhanda ve Feghouli’ye bu ruhsuz hallerinden dolayı kim ihtar çekecek? Paraya gelince profesyonel düşünecekler ama iş oynamaya gelince kafalarına göre takılacaklar. Galatasaray kimsenin kafasına göre takılabileceği bir kulüp değildir.

Ama saha içerisinde kafalarına göre takılan bir oyuncu grubu varsa bu durumun sorumluları yönetim kurulu ve Fatih Terim’dir. Israrla da belirtiyorum; Fatih Terim’in geçmişindeki en büyük farkı takımın üzerindeki otoritesiydi. Geldiğimiz noktada net bir doğru var ki, artık kendisinin takım üzerinde hiçbir otoritesi ve etkisi yok.

Bu şekilde yorum yapmaktan mutlu değilim. Ama benim için tek gerçek Galatasaray armasıdır. Kişilerin isimleri üzerinden değerlendirme yapmam. Galatasaray kalitesinde iş üretip, üretmediklerine bakarak konuşur, yazarım. Kimse Galatasaray’a bedava iş yapmıyor. Herkes aldığı paranın hakkını verecek. Vermiyorsa hakkına düşen tepki ve eleştirilere saygı gösterecek.

Yazarlar

Önce arma sonra kişiler
Gökmen Özdenak