AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları şöyle:

- Genel Başkanımız parti genel merkezinde ve 2 gündür kongre çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. AK Parti kongreleri bir demokrasi şöleni olarak siyasi tarihimizde önemli yer almıştır.

- Biz bir Türkiye partisiyiz. Merkez partiyiz. Büyük milletimizi bir kez daha kongremize davet ediyoruz. Bu kongreler önümüzdeki döneme ışık tutacak Cumhurbaşkanımızın mesajlarıyla donanımlıdır.

- (Kılıçdaroğlu’nun, "TBMM artık gazi meclis değildir" sözleri) Dün Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez böyle bir skandala imza atıldı. Bu skandala imza atan kişi de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur.

- Gazi Mustafa Kemal’in Meclis Başkanı olarak yürüttüğü bütün süreçler dikkate alındığında, bugün Atatürk’ün kurduğu partinin devamı olmadığını her sözleriyle ifade etmektedirler.
- (CHP’de değişimciler ve genel merkezciler tartışması) Herhangi bir siyaset değişikliğine gitmek için program ortaya koyamıyorlar. Bu sadece genel merkezciler ve anti genel merkezciler. Peki Kemal Kılıçdaroğlu’ndan farkları nedir? Bu demokrasi temelinde bir tartışma değildir.

(DHA)