Adnan Aybaba
22 Eylül 2021

Oldu mu yani şimdi?


Şampiyonlar Ligi’nde alınan Borussia Dortmund mağlubiyeti ve 6’ya ulaşan sakat sayısı… Buna rağmen Beşiktaş, önce Antalyaspor deplasmanında 2-0 geriye düşmesine karşın 3-2 kazandı hemen peşinden de Adana Demirspor’u devirecek diyorduk ama olmadı. Bu sene Anadolu takımları çok iyi kadrolar kurduğu için bu galibiyetleri çok önemsiyorum. Zira hafta sonunda hem Galatasaray hem Fenerbahçe’nin yenilmesi
bu görüşümü destekliyor.

Dün Montero’nun genç yaşına rağmen Vida olgunluğunda performans sergilemesinin yanı sıra dünya çapında bir yıldız olan Pjanic’in farkını gördük. Bu iki transfer yönetim açısından çok önemli bir hamledir ve Süper Lig’de size böyle artı değer katar.

Beşiktaş geçen sezon gelen şampiyonluğun ardından tam olgunlaşıyor derken inanılmaz bir sonuçla karşılaştık. Siyah-beyazlılar, 3-0 öne geçilen mücadelede özellikle ikinci yarıda ciddiyetten uzaklaşılan bir performansla 3-3’e razı oldu. Bu kabul edilemez. Küçümsenen Mario Balotelli savunmanın canına okudu. Ne kadar eksik olursan ol, öne geçtiğin bir maçta bu sonuçla sahadan ayrılırsan bu eksi teknik ekibe de futbolculara da yazar. Anadolu takımlarını bu sezon küçümseyen bedelini öder. Bu, Beşiktaş da olsa başkası da olsa.

Yazarlar

Oldu mu yani şimdi?
Adnan Aybaba