Okullar ne zaman açılacak? Hangi sınıflar yüz yüze eğitim alıyor?

Okullar ne zaman açılacak? Hangi sınıflar yüz yüze eğitim alıyor?

Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim ve okullarda da belirli sınıflarda yüz yüze eğitim devam ediyor. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan okulların 5. ve 9. sınıflar için de 2 Kasım’da açılacağını duyurdu. Böylece tüm ilkokul, ortaokul ile 8. 9. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim uygulanacak.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda ortaokul 5. ve lise 9. sınıflar için yüz yüze eğitimin 2 Kasım’da başlayacağını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Halan uzaktan eğitimin sürdüğü diğer sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz.

2,5 MİLYON SINAV ÖĞRENCİSİ GİDECEK

2020 YKS adayı olan sınav öğrencisi 12’nci sınıflar da yine 8‘inci sınıflarda olduğu gibi kurs sistemiyle aynı sisteme ilave olarak, derslerini bölünmüş sınıf ve dersliklerde yüz yüze eğitimle alacaklar. 8’inci ve 12’nci sınıfta olup da sınava girecek olan öğrencilerin okula dönüşü, okullarda öğrenci sayısını 2,5 milyon arttıracak.

10 MİLYON ÖĞRENCİ OKULLARDA OLACAK

Okul öncesi, ilkokullar ve meslek liseleriyle birlikte 5,5 milyonu ilkokul ve meslek liseleri ile 8 ve 12’nci sınıflar derken 10 milyondan fazla öğrenci kısmen de olsa yüz yüze eğitime başlamış olacak.

Gündem

Okullar ne zaman açılacak? Hangi sınıflar yüz yüze eğitim alıyor?
Gündem