Seyran Ataklı
15 Aralık 2019

OĞLAK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI: ŞANSINA GÜVENME ÇABANA GÜVEN!


26 Aralık saat 08:13 ‘de yılın son yeniayıyla beraber Oğlak burcunda bir güneş tutulması yaşayacağız. Güneş tutulması 2020 yılının Haziran ayına kadar önümüzdeki 6 ayı önemli ölçüde şekillendirecek. Yaklaşık 4 dakika sürecek tutulma ülkemizden değil Suudi Arabistan, Katar, Hindistan, Endonezya, Singapur ve Filipinler’den izlenebilecek.

Jüpiter destekli bu tutulmada büyük liderlerin, ülkelerarası ilişkilerin, politikada güç değişimlerinin gündeme geleceğini söyleyebiliriz. Tabii Jüpiter işin içinde olunca her şeyin iyi yönde ilerleyebileceğinin izlenimi verilir, ancak güney ay düğümüyle kavuşan şans gezegenimizin harika özelliklerinin kısıtlanabileceğini söylemek doğru olacaktır.

İş dünyasındaki rekabet, toplumdaki yeriniz ile ilgili önemli seçimler Oğlak’taki Güneş Tutulmasıyla ilgilidir. Dünya genelinde büyük şirketlerin ekonomik anlamda küçülmeye gitmesi, işsiz kalan çoğunluklar, küçük ve orta ölçekli kurumların iflas bayrağını çekmesi karşımıza çıkması beklenen konulardan birkaçı olacaktır. Bunun yanı sıra tutulma, kitlesel ölümler, uçak kazaları, toplumda çıkacak isyanlar, devrimleri bizlere gösterebilir. Uranüs ‘ün bu önemli açıya katılması ise olası depremlerin olabileceğini, Güneş tutulmasında büyük bir enerji dünyaya sirayet ettiği için aslında yukarıda yazdığım izlenebilecek yerlerde gerçekleşmesi mümkün görünüyor.

Türkiye’nin 6. Evinde gerçekleşen tutulma, memurlar, çalışanlar, ordu, polis, hizmet ile yiyecek- içecek sektörü, işçiler ve milletvekillerini ifade ediyor. Bu konularda önümüzdeki aylarda yasal düzenlemelerle karşılaşabiliriz. Politik anlamda siyaset arenasında sesler yükselecektir.

Ekonomik kriz göstergeleriyle karşı karşıya kalabiliriz. “Krizdir gelir geçer” şeklinde bir etkiden söz etmiyorum. Hissettireceği etki büyük olacaktır. Herkesin bir süredir ekonomik koşullarına dikkat etmesi gerektiğini sık sık yazıyorum, ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Yüksek ve gereksiz harcamalardan olabildiğince kaçmak gerekiyor.

Salgın hastalıklar, zehirlenmelere karşı dikkatli olmakla birlikte, sağlıkta bel, diz, diş ve ciltle ilgili sorunlara karşı da tedbirli olmalıyız.

Tutulmalar genel anlamıyla içinde bulunduğumuz durumları büyütür. Hayata bakışımızda değişiklikler, ruhsal gelişimimiz, tıkanan durumların açılması gibi konuları yansıtır. İstisnasız Güneş tutulması sonrası hayatımızda bazı taşlar yerinden oynayacaktır. Unutmayın ki değişim olması gerektiği içindir. Cesaret edemediklerinize karşı Evren’in size “harekete geç” deme şeklidir. Yapabileceklerinizin farkına varmak için bu bitişlere ihtiyacınız vardır.

Hiç iyi bir şey yok mu diyenlere; sorunlarımızı çözme, iyileşme, başlangıç fırsatları hayatlarımızda sürpriz etkiler getirebilir. Oğlak Tutulması verilen emeğin karşılığında ödül demektir. Hayatınızda size gelecek sorumluluklara sırtınızı dönmeyin, korkuya kapılmayın. Kendinizi sevin ve şefkat sahibi olun.

Yeniliklerin herkesin hayrına olması dileğiyle,

Sevgiyle…

ÖNCÜ BURÇLAR DİKKAT!

4 derece ve yakınlarında Oğlak burcunda güneş, yükselen, ay ve diğer gezegen yerleşimleri olanlar bu tutulmayı yakından hissedecekler. Özellikle belirtmek gerekir ki; her tutulma elbette herkesi etkilemiyor. Etkilemesi için haritanızda tutulmanın Zodyak derecenizle bağlantılı olması gerekmektedir.

En çok etki altında kalacak öncü burçlara derece olarak baktığımızda özellikle 22-31 Aralık doğumlu Oğlak burçları…

21-30 Haziran doğumlu Yengeç burçları…

20-30 Mart doğumlu Koç burçları…

20-30 Eylül doğumlu Terazi burçları, kişisel olarak önemli yenilik ve değişimlerle birebir karşılaşacaklar.

SESİNİ DEĞİL SÖZÜNÜ YÜKSELTMELİ İNSAN,
ÇÜNKÜ GÖKGÜRÜLTÜLERİ DEĞİL, YAĞMURLARDIR YAPRAKLARI YAŞATAN… WİLLİAM SHEAKSPEARE

GÜNEŞ TUTULMASI NEDİR?

Ay, yeni ay evresindeyken Güneş ile Dünya arasına girdiği esnada Güneş örtülür ve Ay’ın gölgesi yeryüzüne dik bir şekilde düşer. Buna Güneş Tutulması denir.

Güneş ve Ay tutulmaları o kadar önemlidir ki astrolojik haritalardaki kozmik kapılardır. Kapıların açılması ve ruhun dünyaya ilk geldiği yerdir. Karma merkezli en önemli noktadır. Kehanettir. Başına neler gelecek? sorularının ruhta iz bırakan olaylarıdır.  6 ay boyunca çok net ve keskin etkilidir. En belirgin özelliği bulunduğu bölgeyi aydınlatır ve nereye düşüyorsa (doğum haritanızdaki hangi eve) o konuları ön plana çıkartır. Mücadeleci, keşfedici, kontrol edilemeyen etkilerdir. Bir güneş tutulması ancak 18,5 yıl sonra göksel olarak aynı yerde kendini tekrarlar.

Hayatınızda kimliğinizde değişimleri kaçınılmazdır. Çoğunlukla bir güneş tutulmasında evlenmiş boşanmış ya da çocuk sahibi olmuşsunuzdur. Ama sert açılar altında kaldıysanız da tüm bunları olumsuz biçimde deneyimlemiş olmanız mümkündür.

26 ARALIK GÜNEŞ TUTULMASININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Tutulma, kariyer alanında değişim yaşayacağınız bir dönemi gösteriyor. Hayatınızda ve hedeflerinizde yeni fırsatlarla karşılaşacaksınız. Zorluklar, yerini başarıya bırakacak.
Ailenizden destek göreceksiniz. Gökyüzü sorumluluklarınızı bilmek ve bunlardan kaçmamanız konusunda sizi uyarıyor. Diş, eklem, dizlerle ilgili problemlere dikkat.

BOĞA: Yurtdışı konuları, burada alınabilecek eğitim fırsatları, hukuksal konular, ithalat, ihracat ve seminerlerle ilgili fırsatlar karşınıza çıkabilir. Süren davalarınız varsa neticelerini görebileceğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Uzun yolculuklara çıkabilirsiniz. Siyatik, bacaklar ve kalça kemiğine dikkat. Değişim her alanda hayatınızda olacak.

İKİZLER: Para, finans konularında iyileşmelerle karşılaşabilirsiniz. Hayatınızdaki ortak ya da eşten gelen para kaynaklarında değişimler olabilir. Miras, beklediğiniz prim, tazminat konularında fırsatlarla karşılaşmanız olası. Yapıcı adımlar görebilirsiniz. İdrar yolları, boşaltım sistemi rahatsızlıklarına karşı tedbirli olun.

YENGEÇ: Önümüzdeki 6 ay evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler, beraberinizde çalıştığınız insanlarla ilgili sınavlarınız var. Evlilik alanında kadersel değişimler olabilir. Sorunlu evlilikler bitebilir. Bazılarınız da evlilik teklifi alabilir. Ortak işler varsa destekler alabilirsiniz. Böbrekler, pankreas, bel ve sırt bölgesine dikkat edin.

ASLAN: İş hayatınız ve sağlığınız ön planda olacak. Mesleğinizde yeni başlangıçlara, yeniliklere hazır olun. Emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Buna bağlı olarak da sorumluluklarınız artabilir. Destek göreceksiniz.
İş yoğunluğuna kapılıp sağlığınızı ihmal etmeyin. Beslenme düzeninizi değiştirebilirsiniz.

BAŞAK: Romantik konular, aşk, yaratıcılığınız konusunda olanaklarınız artacak. Yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz ve bunları ortaya koyabilirsiniz. Bekarsanız evlilik çanları çalabilir. Çocukları olanlar için eğitim, doğum, evlilik gibi yeni başlangıç getirecek konularda güzel haberlere işaret ediyor. Kalp rahatsızlıklarına karşı tedbirli olun.

TERAZİ: Eviniz, yuvanız ile ilgili, buna ilaveten aile bireylerinin yaşamında olabilecek değişimlere hazır olun. Ev alma, taşınma, kiralama, hane içinde yapılacak tadilat işleri, gayrimenkul, toprak konuları gündeminize girecektir. Solunum yolları problemlerine, mide hassasiyetine dikkat edin.

AKREP: Hareketli bir dönem sizi bekliyor. Kısa yolculuklar, yeni projeler, ticari atılımlar, seyahatler hayatınızda yer bulabilir. Size şans sunacak anlaşmalar ve sözleşmeler yapabilirsiniz. İş hayatında yenilikler var. Omuzlar, kollar ve akciğerler bu dönem hassasiyet kazanabilir. Kardeşler ve akrabalarla ilgili çıkabilecek sorunlara karşı sakin olun.

YAY: Sahip olduğunuz değerler, maddi konular, istekleriniz konusunda güzel etkiler var. Kimi Yay burçları parasal olarak gelişecekken, kimileri de maddi konularda sınanma yaşayabilir. Kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz. Alacağınız varsa, zam, terfi konularında rahatlama yaşayabilirsiniz. Sağlıkta boyun, boğaz, yutak problemleri çıkabilir.

OĞLAK: Yaşamınızın her alanında önemli değişimler yaşamaya devam edeceksiniz. Uzun zamandır beklediğiniz, askıda kalan fırsatlar önünüze çıkabilir. Cesaretiniz artıyor, bununla birlikte kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Tekliflere açık olun. Ateşli hastalıklara karşı dikkat etmek gerekiyor.

KOVA: Sizi aşağıya çeken ne varsa bırakma zamanı. İş ve meslek alanlarında yardım alacaksınız. Manevi alanlarda ve ruhsal gelişim için güzel bir dönem. Sağlıkla ilgili şifalanma yaşayabilirsiniz. Yurtdışı bağlantıları olan yükselen Kova’lar için değişimler söz konusu. Ayak sağlığınıza dikkat.

BALIK: Arkadaşlıklar, yeni projeler, hayaller, beklentiler konusunda güzel olanaklar söz konusu. Planlarınızda büyük değişimlere hazır olun. Önemli çevrelere girebilir, maddi manevi fırsatlar ve dost çevrelerinden gelebilecek yardımlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni organizasyonlara katılmak için güzel bir dönem. Dolaşım bozukluklarına dikkat.

Yazarlar

OĞLAK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI: ŞANSINA GÜVENME ÇABANA GÜVEN!
Seyran Ataklı