Gökmen Özdenak
11 Nisan 2021

Öfkenin yönünü değiştir hoca


Eski Galatasaray’ı arıyorum… Rakibi kendi yarı sahasına mahkum edip hem kanatlardan hem de orta sahadan pas ve ortalarla boğan bir Cimbom vardı. Şimdi ise orta sahada, kafasına ve ayağına hükmedemeyen, kanatları kullanamayan bir Galatasaray izliyoruz. Takımdaki şu geri pas hastalığı bir türlü bitmek bitmiyor. Halbuki topu ileri atacaksın, hücumu düşüneceksin, nasıl rakibin işini bir an önce bitiririm diyeceksin. Yani gol atmak için ilahi önce yemen mi lâzım.

Maçın içinde tek pırıltılı anlar Gedson’un asisti ve sonunda iptal edilen golde Mostafa’ya pası. Ayrıca Emre Akbaba’nın kaleci Viviano’nun ayaklarından dönmesiyle sonuçlanan pozisyonda Mısırlı forvete gönderdiği top. Ancak rakip Karagümrük’ün daha net pozisyonları vardı.

Fatih Terim’i eleştirdiğimde bana taraftarlar kızıyor. Peki siz bu oyundan memnun musunuz Galatasaraylılar. Hoca, hakemlere öfkesini hafta içerisinde antrenmanlarda yeterli sorumluluk göstermeyen oyuncularına yöneltmeli. Tekrar geçmişteki disiplinli ve çekinilen hoca kimliğine kavuşmalı.

Son olarak ikinci yarıda goller seyrettik. Ama ben ligimde kendini sürekli yere atan ve sahtekârlık yapan oyuncuları istemiyorum.

Yazarlar

Öfkenin yönünü değiştir hoca
Gökmen Özdenak