Notre Dame’da bıcaklı saldırı

Notre Dame’da bıcaklı saldırı

Fransa’nın Nice kentinde bulunan Notre Dame Kilisesi’nin içinde ve dışında bıçaklı saldırı düzenlendi. Saldırıda ikisi kadın biri erkek 3 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Polis tarafından ateş açılarak yaralı yakalanan saldırgan ise hastaneye sevk edildi. Fransız polisi, “Durum kontrol altında, panik yapmayın” açıklamasını yaptı. Saldırganın kimliğine ilişkin ise bilgi verilmezken; Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, basına yaptığı açıklamada saldırganın yaralandıktan sonra bile üst üste bir keç kez “Allahu Ekber” diye bağırdığını söyledi.

Fransız güvenlik güçleri, olayın gerçekleştiği bölgeyi güvenlik çemberine aldı.

Kilise hemen tahliye edildi

Fransız yetkililer, saldırnın terör bağlantısı olup olmadığına dair soruşturma başlattı. Saldırı sonrası bölge polis tarafından kordon altına alındı. Kilise etrafı tamamen tahliye edilirken, bomba arama ve imha ekipleri, olası bir bombalı saldırı ihtimaline karşı titiz bir çalışma başlattı.

Ülkede acil kriz masası kuruldu

İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, olayla ilgili polis operasyonunun devam ettiğini ve kriz masası oluşturulduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’nun kriz masasına katıldığı bildirildi. Öte yandan bir kişinin başının kesildiği ve olaya ilişkin terör soruşturması başlatıldığı öğrenildi. Öte yandan Türkiye Dışişleri Bakanlığı ise “Fransa’nın Nice şehrindeki Notre Dame de Nice Kilisesi’nde düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz” açıklamasını yaptı. Feridun ÇİL/KORKUSUZ

Eli bıçaklı saldırdan, böyle etkisiz hale getirildi.

Gündem

Notre Dame’da bıcaklı saldırı
Gündem