Adnan Aybaba
23 Aralık 2019

Neyi doğru yaptınız?


Cesur oynarsanız derbileri kazanırsınız. Abdullah Avcı hocama bakıyorum; sahaya sürdüğü kadroyla ‘Rakibi durdurayım, oyunu kontrol edeyim. Yaptıkları hatalarla maçı kazanmaya çalışayım’ anlayışındaydı. Fenerbahçe savunmasının göbeğinde asıl mevkii stoper olmayan Jailson oynadı. Stoperlerin arkasına top atıp Burak’ı bu bölgeye sokup gol araması gerekiyordu Beşiktaş’ın ama takımda bu topları atacak Ljajic de Oğuzhan da kulübede başladı derbiye. Bu ikili kenarda oturken ancak tesadüflerle gol bulabilirsiniz.

Fenerbahçe, sağ kanadından dalga dalga geldi, Rebocho orada yalnız kaldı. Sonra da hata yapmaya başladı. Buna da 63. dakikaya kadar müdahalede bulunmadı Abdullah Hoca.

2 farklı yenik duruma düştükten sonra oyunu rakip yarı alana yıkamadı Beşiktaş. İlk yarının son anlarında skor 2-1’e gelmesine rağmen, ikinci devreye sadece Ljajic hamlesiyle başlandı. Lens ve Diaby hiç etkili olamadı. Kulübede Güven ve Umut varken Lens’e o kadar nasıl sabretti hoca? Bu şartlarda Fenerbahçe’yi nasıl yeneceksin? Zaten takımın temposu düşük, sürekli baskı yedi. Bu takım neyi doğru yaptı, bana biri açıklasın. Hiçbir şeyi doğru yapmadı. Derbiler böyle kazanılmaz.

İstekli, arzulu, heyecanlı top oynayacaksın. Takımını psikolojik olarak motive edeceksin. Beşiktaş, sezon başından beri top oynamıyor. Sadece galibiyet alıyor o kadar. Abdullah Hoca, kendini değiştirmediği sürece Beşiktaş’ı değiştiremez.

Yazarlar

Neyi doğru yaptınız?
Adnan Aybaba