Müdür yardımcısını öldüren öğrenciye 22 yıl hapis cezası

Müdür yardımcısını öldüren öğrenciye 22 yıl hapis cezası

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, öğrenim gördüğü okulun müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucuyu makam odasında bıçaklayarak öldüren 11’inci sınıf öğrencisi F.Ç., 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Gebze ilçesinde 2 Nisan 2019 tarihinde meydana geldi. Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmeddin Kuyucu, o dönem 17 yaşındaki 11’nci sınıf öğrencisi F.Ç. tarafından makam odasında bıçaklandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kuyucu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

F.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hakkında ‘Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi ile tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan F.Ç.’nin yargılanmasına devam edildi.

Gebze 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya F.Ç. tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile katılırken, öldürülen Necmeddin Kuyucu’nun eşi Gülay Kuyucu ve Kuyucunun kardeşleri ile iki tarafın avukatları salonda hazır bulundu.

F.Çye son sözü sorulurken, Böyle bir olay içerisinde olduğum için çok pişmanım. Buralara kadar nasıl geldi bilmiyorum. Ben hiç kaçmaya çalışmadım. Tasarlama kesinlikle yapmadım. Böyle bir şey olsa okulun dışında öldürürdüm. Bu istemeyerek olan bir olaydır. Ölenin ailesinden çok özür diliyorum. İstemeyerek yaptım, bilmenizi istedim dedi.

Gülay Kuyucu, F.Ç.ye en ağır cezanın verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, F.Ç.yi 22 yıl hapis cezasına çarptırırken, cezada herhangi bir indirim yapmadı.

Gündem

Müdür yardımcısını öldüren öğrenciye 22 yıl hapis cezası
Gündem