Argun Darıcı
2 Ekim 2019

MHK ağır yara alır


Suat Arslanboğa’nın profesyonel hakemlik sözleşmesi MHK önerisiyle feshedildi. Peki, Arslanboğa ile ilgili neden bu karar verildi?

Suat Arslanboğa, Alanyaspor-Fenerbahçe maçının VAR hakemiydi. Kural hatası itirazlarına rağmen, MHK Başkanı Zekeriya Alp, kendisinin ve maçın hakemi Halis Özkahya’nın arkasında durmuştu. Hatta bir sonraki hafta oynanan Beşiktaş-Başakşehir maçında Arslanboğa orta, Özkahya VAR hakemiydi. O karşılaşmada son adam Douglas’ın Guldbrandsen’i düşürmesine ters faul vermiş ve kırmızıyı atlamıştı. Ayrıca Ljajic’in kendisini kolundan itmesine sarı kart göstermişti. Bunlar üst üste konsa bile birkaç hafta önce ‘Aslan gibi maç yönetti” denilen hakemin profesyonel hakemlik sözleşmesinin feshedilmesi, MHK’ye ve diğer hakemlere ciddi bir yara vermiştir.

Gelelim geçen haftaki maçlara. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde Cüneyt Çakır sahanın yıldızıydı. Cümle aleme hakemlik nasıl yapılır gösterdi. Trabzonspor-Beşiktaş maçındaki Ali Palabıyık tüm itelemelere rağmen ancak bu kadar hakemlik yapabiliyor. Fırat Aydınus ve Tugay Kaan Numanoğlu çok iyiydiler. H.Umut Meler, Alper Ulusoy ve Ümit Öztürk çok kötü yönetimler gösterdi. Bahattin Şimşek ve Ali Şansalan ise otorite koymadan maçları idare etti.

Yazarlar

MHK ağır yara alır
Argun Darıcı