Utkan Aydın
21 Ocak 2021

Mesut olmak ya da olmamak!


Geçen haftalarda “Fenerbahçe taraftarı transfer isteme” demiştim ya, Ali Koç yönetimi lafı ağzıma tıkadı. Sezon başında yapılan 18 transfere tak diye yenileri eklendi. Bundan iki üç sene önce “Kurtuluş Savaşı veriyoruz” diyen Koç, Mesut Özil gibi hem kalitesi hem de maliyeti ‘tartışılmaz’ bir ismi Türkiye’ye getirdi. Yetmedi, Szalai geldi. Belli ki arkasından gelecekler de var; en az 2-3 transfer daha yolda…

Peki hiç düşündünüz mü bu kadar transferi kaldıracak bir ekonomi var mı gerçekte? Ali Koç ve kurmayları, “Biz her şeyin en iyisini düşündük, merak etmeyin” diyor. Kabul edelim tamam da Aziz Yıldırım da öyle diyordu. 20 yıllık iktidarı yıkıldığında ardında bıraktığına kimler enkaz dedi?

Mesut, 3 milyon Euro alacak, kalan parayı sponsorlar karşılayacak. Böylece takım harcama limiti de aşılmayacak. Fenerbahçe’nin planı bu? Peki bu arkadan dolanma taktiğini başkası yapsa ne diyecekti Fenerbahçeliler?

Yanlışa yanlış demek kimseyi bozmamalı, kimsenin yanlışı da sizin hatanızı meşrulaştırmamalı. Mesut Özil’in transferi tutar ya da tutmaz, bu ekonomik gerçeklerde yanlıştır. Nokta.

İsmi önemli değil, en son Mart 2020’de maç oynayan bir ‘süper yıldız’a harcayacağınız paralarla, yıllardır bekleyen altyapı tesislerini dünya standartlarının üzerine çıkarırsınız. Sistemi kuracak antrenörleri getirirsiniz. Belki o zaman geçmişiyle mesut olunacakları, Ömer Faruk Beyaz gibi geleceğinizi mesut edeceklere değişmezsiniz.

Yazarlar

Mesut olmak ya da olmamak!
Utkan Aydın