Seyran Ataklı
8 Aralık 2019

Merkür yay burcunda: İKİ DİNLE BİR KONUŞ


Yazılı sözlü iletişim gezegenimiz Merkür yarından (9 Aralık) başlayarak 29 Aralık tarihine kadar Yay burcunda seyahatini gerçekleştirecek. Yay burcu en derin anlamlarıyla dini inançları temsil eder. Bunun yanı sıra başlıca özellikleri özgür, çılgın, eğlenceli, felsefi, enerjik, patavatsız, heyecanlı olmasıdır. Zararlı gezegen yerleşimlerinde fanatizmi ortaya çıkartır. Negatif yönü dogmatizmdir. Din ve inanç derken sorgulama yoktur, biat vardır. Sorgulamadan inanmaktır. Bilgiyi sentezlememektir.

Merkür Yay’da mutlu olmaz. Zihni bir şeylere odaklamak zordur. Kontrolsüzlüğü meşhurdur. Abartılı sözcükler kullanılır. Organize olmak zorlaşır. Kararlarınız sıkça değişebilir. Bağımsız ilişkilere girme ihtiyacı artar. Havailik yapmak istersiniz. Merak duygunuz havalara zıplar. Hayatınızı sorgulamak için ideal bir dönem olabilir. Birçok işi bir arada yapayım derken her iş yarım bırakılabilir. Unutkanlık yapar. Zihin yorgundur.

Merkür Yay’da, gelecekle ilgili haberlere, kehanetlere, astrolojiye ilgi artar. Seyahat etmek, seyahat planları yapmak, vize pasaport işlemlerini başlatmak, yabancı kültürleri keşfetmek, yeni insanlar tanımak için harika bir evredir. Yabancı dil eğitimi almak istiyorsanız güzel bir başlangıç zamanıdır. Hak, hukuk, davalarla ilgili çokça haber duyabiliriz. Bazıları nahoş durumlar yaratabilir.

“Söz ağızdan çıktı mı geri dönüşü yoktur” der büyüklerimiz, abartılı ifadeleriniz haklıysanız bile sizi haksız duruma düşürebilir. Kendimizi ifade ederken yanlış anlaşılmalara dikkat edersek süreci daha akışta geçirebiliriz.

Gazeteciler, akademisyenler, eğitimciler, siyasetçiler, bilimle uğraşan kişiler için hareketli bir süreçtir. Üniversite öğrencilerini hak arayışları için sokaklarda görebiliriz. Kim haklı kim haksız derken tarafsız olmakta zorlanabilecek durumlar ortaya çıkabilir.

Her türlü iletişimde detaylar havuzunda boğulmayın derim. Akışta kalın. Tutamayacağınız sözler vermeyin ki sonrasında pişmanlık yaşatmasın. Özellikle Merkür’ün Neptün’e açı yapacağı tarihlere dikkat edersek başınız fazla ağrımaz. Neptün sisler gezegenidir. İkili ilişkilerde aldanma, hayal kırıklıkları yaşatabilir. Mantıktan uzaklaşmamak, ayaklarınızı yere sağlam basmak yanlış adımlar atılmasını engelleyecektir. Kendinizi tüm koşullarda anlaşma ve sözleşmelerde kollayın.

Doğrunun peşindeyim derken, kendi doğrunuzu başkalarına kabul ettirmeye kalkmayın.   Karşınızdakine söz hakkı verin. Herkesin kendince söyleyeceği özgür cümleleri olsun, dinleyin. Dost sohbetlerinde atın kahkahanızı. Pozitif duygular verin karşı tarafa, bolca gülümseyin.

Aman unutmayın

Özellikle 17-23 Aralık tarihleri arasında  Neptün’e kare açı yapıyorken sabırsızlığınız artacağı için önemli evraklarınızı, kişisel eşyalarınızı, telefonunuzu, anahtarlarınızı kaybedebilir, yapacağınız önemli görüşmelerde kelimelerinizi unutabilirsiniz.

HER İÇ ÇEKİŞ İNSANIN YİTİRDİĞİ BİR YUDUM YAŞAMDIR JUAN RULFO

İKİZLER DOLUNAYI: Köprüleri yakmayın

İletişimin her alanında söz sahibi olan İkizler burcundaki dolunay, hiç şüphesiz kendini ifade etme ve önemli kararlar almak hususunda bizi aceleci bir ruh haline sokmak isteyebilir. 2019’ un son dolunayı İkizler- Yay aksı, eğitim, bilgi alışverişi, yurtdışı, yurtiçi seyahatler, zihinsel aktivitelerimiz gibi alanları temsil eder. Haber trafiğimiz oldukça artacaktır. Geçtiğimiz 26 Kasım yeni ayında hayatınızın herhangi bir alanında attığınız tohumlar varsa, bunların sonuçlarının alınmaya başlandığına şahit olabiliriz.

Yeniliklere, değişimlere açık bir dönemde olacağız. Kendimizi duygusal olarak dengede tutmamız gerektiği, dolunayın en önemli konusu gibi görünüyor. Beynimizin arka tarafına attığımız gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabiliriz. Bir sorunun ortaya çıkması veya netlik kazanması, evlilikler, ayrılıklar, genellikle Dolunay evresine denk gelir. Karşımızdaki kişiler bize ayna vazifesi göreceklerdir. Enerjimiz yüksek olacağından genel bir uykusuzluk hali yaşanması da sizi şaşırtmasın.

Eğer bir toplum figürüyseniz, kalabalıklara ulaşmak için; bir reklamcıysanız tanıtım yapmak için, ya da ürünlerinizi bir davetle sergilemek için Dolunay mükemmel zamandır. Partiler, organizasyonlar, kutlamalara icabet edenler fazla olacaktır.

Hayata geniş çerçeveden bakacağımız bir döneme giriş yapıyoruz.

Uzaklara gitme ihtiyacımız artacak. Yakın çevremizle, kardeşlerimizle, akrabalarımızla ilgili konular önem kazanacak. Eğitim, seyahatler, uluslararası ilişkiler, ticari ilişkiler, yurtdışı anlaşma ve sözleşmeler, mahkemeler, davalar, yargı sistemi ile ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Gökyüzünde Venüs-Satürn-Plüto-Jüpiter Oğlak stelyumunu da unutmayalım. Bu kadar önemli bir dizilişle sıralanan gezegen vurgusu üretim, para konuları, harcamalar ve ekonomi adına iyi organize olmamızı da bize hatırlatıyor.

Ülkemizde reklam, medya, basın yayın, özellikle gazetecilerle ilgili haberler artacaktır. Muhalefet tarafından yapılan alevli konuşmalar, ulaşım, taşımacılık, spor, sanat camiasıyla ilgili gelişmeler, ünlü kişilerin boşanmalarının da oldukça gündemde olacağı bir sürece işaret ediyor.

Belediyelerle ilgili yeni gelişmeler de sıkça karşımıza çıkacaktır.

İkizler burcundaki dolunay kazalarla ilgili olabileceğinden, yavaşlamanıza vurgu yapıyor. Vücudunuzda özellikle solunum yolları, akciğerler, omuzlar, kollarla ilgili sağlık sorunları, kulaklarla ilgili enfeksiyonlar meydana gelebilir.

Bu dolunay bazı girişimlerinizin netleşmesi, puslu belirsiz kalmış konuların görünür hale gelmesi açısından da yarar sağlayacaktır. Kendimizi doğru ifade etmemiz çok önemli. Seçenekleri çoğaltmak yerine, aklınıza yatmayan, emin olmadığınız her konuyu azaltmalıyız. Alınganlık yapma dönemi değil, açın kendinizi.

Yeni ufuklar size bambaşka aydınlanma yaşatacaktır.

Hayata umutla bakmanız dileğiyle,

Sevgiyle…

12 ARALIK İKİZLER DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇ ETKİLERİ

KOÇ: Kariyer hayatınızda büyük ilerlemeler olacak. Terfilere hazır olun. Problemli bir iş hayatınız varsa bitecektir ama korkmayın daha iyisini bulacaksınız. Parasal harcamalar biraz abartılı olabilir. Bazı Koç’lara seyahat imkânı var.

BOĞA: Dolunay size maddi anlamda netleştirme getirecek. Günlük gelirler artacak. Hisseli paralar, borçlar, nafaka, miras konularında yardımlar alabilirsiniz. Yeni ortaklıklar başlayacak. Beklenmeyen masraflara karşı dikkatli olun.

İKİZLER: İkili ilişkiler, eş, aşk, partnerle ilgili konuların sonuçlanacağı bir dönem. Ortaklık İlişkiler konusunda değişiklik ve netlikler var. Evlilik teklifi alabilirsiniz. Yeni tanışmalar yaşayabilirsiniz. Solunum ve sinir sistemiyle ilgili sağlığa dikkat!

YENGEÇ: İş ve kariyer de büyüme fırsatları var. Kendinizi disiplin altına alacaksınız. İmaj değişikliği yapabilirsiniz. Bazı dedikodulara karşı temkinli olun. İş yerindeki kadın figürlerle yollar ayrılabilir. Gerginlikten uzak durun.

ASLAN: İyimser, neşeli, romantik bir dönem başlıyor. Aşk, flörtler, sosyallik, arkadaşlar konularında aktif olacaksınız. Şanslı bir dönem. Çocuğunuz varsa başarıları haberler alacaksınız. Bazı aslanlara ev ve iş değişikliği olabilir. Milli piyango alın.

BAŞAK: Ev ve aile hayatınız, aile yaşamınızla ilgili konularda yoğunluklar olabilir. Taşınmalar, yer değişikliği, tadilatlar ya da ev dekorasyonunuzu değiştirme kararı alabilirsiniz. İş ve kariyerde yükselmeler olabilir. Yaptığınız çalışmaların karşılığını alacaksınız.

TERAZİ: Parasal kaynaklar artacak. Miras, hukuksal mücadele gibi konularda kazanç gelebilir. Beklenmedik şanslar var. Ev ve aile yaşamıyla ilgili güzel iletişimler, keyifli seyahatler gerçekleştirebilirsiniz. İletişimle ilgili konularda karışıklıklara karşı temkinli olun.

AKREP: Maddi rahatlık hissedeceğiniz bir döneme giriş yapacaksınız. Yaşam enerjiniz yüksek olacak. Yeni iş anlaşmaları önünüze gelecek. Yatırımlar, primler, tazminat konuları beklediğiniz konularsa bunlarla ilgili güzel gelişmeler var.

YAY: İlişki dinamikleriniz yoğun olacak. Yeni işbirlikleri ortaklıklar ön planda olacak. Yolculuklar seyahatler, artacak. Yardım alacağınız insanlar, evcil hayvan konuları. Kredi kartınıza dikkat edin. Bazı önemli eşyalarınızı kaybedebilirsiniz.

OĞLAK: Hayatınızdaki radikal değişimlere hazır olun. 2020 sizin için hayatınızın mihenk taşı olacaktır. Sağlığınıza özellikle solunum yollarınıza dikkat edin. Bedeninizi dinlendirin. Kilo alabilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Zorlandığınız konularda destek göreceksiniz.

KOVA: Sosyalleşeceksiniz. Yeni bir aşka yelken açabilir, var olan ilişkinizde ciddi kararlar alabilirsiniz. Maddi manevi şanslar karşınıza çıkacak. Kalabalıkların içine gireceksiniz. Grup ekip çalışmaları, yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız bir süreç başlayacak. Arkadaşlarla seyahate çıkabilirsiniz.

BALIK: Statü anlamında destek gelebilir. Adımlarınızı kararlı atmalısınız. Ev yaşam alanlarınıza, aile ilişkilerinize, kardeşlerle ilgili konulara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Hukuksal kargaşalara dikkat edin. Genel sağlığınız ve ebeveynlerinizin sağlığına dikkat edin.

Yazarlar

Merkür yay burcunda: İKİ DİNLE BİR KONUŞ
Seyran Ataklı