Seyran Ataklı
2 Şubat 2020

Merkür balık burcunda: AKIŞTA KAL!


3 Şubat’ta Merkür’ün Balık burcuna girmesi ve 16 Şubat’ta Balık burcunda retro’ya başlaması kuşkusuz her birimiz için önemli alanlara vurgu yapacak. Balık burcu manevi alanımızla- materyal alanı birbirinden ayırmaya çalışır. Gerçekçi ve berrak bir netliğe sahip değildir. Merkür konum olarak Balık burcunu sevmez ve rahat etmez. Çünkü Merkür aklımızı, fikrimizi, mantığımızı temsil ederken, Balık burcu söz konusu olduğunda bu saydıklarımız işlevini yerine getiremez. Sezgilerimizdir, iç dünyamızın verdiği mesajlardır. Duygularımızın etkisinde olacağımız bir döneme işaret eder. Kaldı ki duygusal tatmin sağlayan bir sonuç elde etmemiz bu süreçte güçleşecektir.

Karşımıza çıkan seçenekler arasında sıkışıp kalabiliriz. Konsantrasyon bozukluğu, dikkatsizlik kendini ön saflarda belli edecektir. İlişkilerde yanlış anlamalar, kapris yapmak, alınganlık göstermek söz konusu olabilir. Duygusal dünyamız, beklentilerimiz ve hassasiyetimiz artacaktır, romantizm güçlü duygularla kendini gösterecektir.

Bu dönem “Hayal aleminde mi yaşıyorsun?” hissi hakimdir. Unutkan ve zihnimiz dağınık olabilir. Yalancılığın ve kandırmacaların arttığı dönemlerdir. Verilen sözlerin tutulması zorlaşabilir. Birbirine zıt fikirlerin ve duyguların üst oktavda hareket etmesini Balık burcunun tipik özelliği olarak sayarsak kararlar, planlar sürekli değişime uğrayabilir. Detaylara girememek, dalgınlık gibi durumlarla da sıkça karşılaşabiliriz.

Enerjimiz düşebilir uykuya daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu hissederiz. Balık burcu psikolojik, psikosomatik rahatsızlıkları anlatır. Profesyonel yardım alma, yardım talep etme konularında destekleyici bir zamandır. İlaç, alkol, madde bağımlılığına yatkınlık artabilir. Ayrıca ayaklarla ilgili sağlık sorunlarını, spor sakatlıklarını gündeme getirebilir.

Bir diğer taraftan Balık burcu ve Neptün rüyaları temsil eder. Haberci rüyalar görebiliriz. Yoga, meditasyon yapabilir, spritüel her türlü çalışmayla; dua ederek manevi şifalanmayla kendimizi besleyebiliriz. Arınarak, başkalarına şefkatle yaklaşmak zihnimizi ve bedenimizi dinlendirmek bize iyileşmemiz için bir ışık olacaktır. Sanatçılar için, yaratıcılık gerektiren müzik, şiir, fotoğraf, resim, görsel sanatlar, fotoğrafçılık konularında da şanslı bir evredir.

16 Şubat’ta başlayıp, 11 Mart’a kadar devam edecek olan Merkür Balık retrosunun tüm ayrıntılarını köşemde sizlerle paylaşacağım.

Hayatımızdaki sorunlara karşı somut kararlar almamız gereken bir süreçte değiliz. Kalp kırmadan, ah almadan teslimiyet duygusuyla hareket etmek bu dönem en doğrusu olacaktır.

Akışta kalabilmemiz dileğiyle,

Sevgiyle…

Doğruyu yabana atmayın, iyi kullanıldığında çok etkili bir silahtır. Trevanian

ŞUBAT AYI YÜKSELEN BURÇ YORUMLARI

KOÇ: Ayın 19’ una kadar kariyerin getirileri ve bununla ilgili beklentiler devrede olacak. Yeni iş görüşmeleri, atılımlar, sunumlar yapabilirsiniz. Hedeflerinizde yenilikler, planlar dikkat çekecek. Kalabalık organizasyonlarda bulunabilirsiniz. 9 Şubat’ta aşk ve sosyal hayatınız, çocuklarınız, yatırımlarınız etki alacaktır. Bazılarınıza yeni aşklar gelebilir. Bazıları aşka dair ciddi kararlar alabilir. Yeni bir çevreye girebilir, çocuk sahibi olmak isteyenlere güzel haberler gelebilir. Yaşam enerjinizde düşüşler yaşanabilir. 16 Şubat itibariyle yeni kararlar alıp harekete geçmeyin. Herkese güvenmeyin, sırlarınızı anlatmayın. 

BOĞA: Kariyer gündeminizde güzel haberler, toplumsal statüde gelişmeler var. Aile hayatınız, eviniz, yuvanız dikkat çekecektir. Evlilik, boşanma, yer değişikliği gibi konular gündeme gelebilir. Kariyerde, iş hayatında yeni haberler alabilirsiniz. Hayata dair yeni hedefler ve planlar yapabilirsiniz. Güzel ve hareketli bir dönem. Kalabalıklarda yer alabilirsiniz. Ayın 16’sı itibariyle her türlü ilişkilerde aksamalar olabilir. Arkadaşlar arasında yanlış anlamalar, gerginlikler çıkabilir. Sakin kalın. Para konularında gecikmeler, aksamalar yaşayabilirsiniz. Banka, tazminat, kredi, hukuki konularda bazı problemler olabilir. Sağlığa dikkat edin.

İKİZLER: Hayata bakış açınızı sorgulayabilirsiniz. Eğitim planları, akademik, ticari, yurtdışı bağlantılı konular gündeme gelecektir. Seyahat planları yapabilirsiniz. 9 Şubat’ta kararlarınız girişimleriniz dikkat çekecektir. Her konuda netleşeceksiniz. Aileden destek görebilirsiniz. Yeni işler, ticari girişimler dikkat çekebilir. Ailevi ortak gündemler 19 Şubat itibariyle daha da önem kazanacak. 16 Şubat’ta Merkür retrosuyla ikili ilişkilerle ilgili sıkıntılar bu ay sizi yorabilir. Kariyerde yeni kararları erteleyin. Üstlerle ilişkilerde sıkıntılar ya da terfi gibi bir durum varsa gecikebilir. Maddi konular, banka, vergi, miras konuları gündeme gelebilir. Harcamalara dikkat edin. 

YENGEÇ: Şubat ayı mücadeleniz, para konuları, gelir gider trafiğinde olacaktır. Eşinizin finans konuları, kredi borçları gibi konular dikkat çekecektir. Sağlığınıza bu ay dikkat edin. 9 Şubat’ta finansal konularda netleşme yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz bir para gelebilir, yeni iş görüşmeleri olabilir ya da bir mülkü satışa çıkarabilirsiniz. 16 Şubat itibariyle iletişimde aksamalar olabilir. İmza atmayın. Eğitime başlamayın. İthalat- ihracat işlerinde bazı gecikmeler, beklediğiniz mahkemeler varsa uzaması gündeme gelebilir. Çok çalışıp yorulacağınız bir ay. İş ortamında bazı gerginlikler olabilir, çalışmıyorsanız günlük akıştaki rutinler sizi yorabilir.

ASLAN: Evlilik, ilişki, ortaklık, ticari ilişkiler, avukatınız ve sosyal çevreniz ay boyunca gündemde olacak. 9 Şubat’ta ikili ilişkilerde evlilik, boşanma, ortaklık gibi konularda karara varabilir, sonlanma yaşayabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat edin. Fiziksel görüntünüzde değişiklik yapabilirsiniz. 19 Şubat gelir gider dengeniz, maddi konular, eşinizle ilgili maddi haberleri gündeme getirebilir. 16 Şubat Merkür retrosuyla finansal kararlar almayın. Geçmişten kalan ödemelere dikkat edin. Vergi konuları, beklediğiniz paranın gecikmesi gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Eski ilişkilere dönmeyin. Hobilerinize vakit ayırabilir, spora başlayabilirsiniz. Hizmet aldığınız kişilerle bazı gerilimler olabilir.

BAŞAK: Çok çalışacağınız bir ay. Ekip çalışmaları, projeler, günlük rutinler hareket çıtanızı yükseltecektir. Ailevi sağlık konularında birtakım sorunlar gündeme gelebilir. Zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için güzel bir dönemdesiniz. Evcil hayvanlarınızın ihtiyaçları sizi meşgul edebilir. 9 Şubat fiziksel ve ruhsal sağlığa dikkat edin. Sakinleşin, kendinize vakit ayırın. İstifa edebilir, iş kaybı yaşayabilirsiniz. Kontrol dışı durumlar ortaya çıkabilir. 19 Şubat itibariyle sevgili, eş, sosyal çevre önem kazanacak. Merkür retrosu ikili ilişki alanında siz sınayacak. Yanlışa anlaşılmalara karşı dikkatli olun. Eski konular tekrar açılabilir. Sakin konuşun. Geçmişten gelenleri hayatınıza almayın.

TERAZİ: Aşk, sosyal hayat, çocuklarınız ay boyunca gündeminizde olacaktır. Yeni aşklara başlayabilirsiniz. Ticari konularda gelişmeler dikkat çekebilir. Yaratıcılığınız artacak. 9 Şubat’ta kariyerde beklediğiniz netleşmeleri yaşayabilirsiniz. İş hayatında somut adımlar atacaksınız. Duygusal konularda hareketlenmeler var. Sosyal çevreniz hareketlenebilir. Genel olarak beklentilerinizin gerçekleştiği bir ay. 16 Şubat Merkür retrosuyla imza atmayın. İş arıyorsanız erteleyin, sağlığınızla ilgili kontrollerinizi mutlaka yaptırın. Yanınızda çalışan kişilerle problemler, elektronik cihazlarınızda bozulmalar meydana gelebilir. Kardeşlerle ilgili gerilimler ortaya çıkabilir. 

AKREP: Şubat ayı boyunca aile, ev, yuva, gayrimenkul konuları gündemde olacaktır. Taşınmak isteyebilir, evinizde tadilat işleri yaptırmak isteyebilirsiniz. 9 Şubat’ta kariyer ve toplumsal statü önem kazanacak. Kariyerde netleşmeler yaşayabilirsiniz. Sürüncemedeki konular netleşebilir. 19 Şubat itibariyle sosyal hayatınızla, varsa çocuklarınızla ilgili gündemler oluşabilir. Parasal konularda riskli yatırımlarında bulunmayın. Ayın 16’sında Merkür retrosuyla birlikte eski aşklar geri gelmek isteyebilir, şans vermeyin. Maddi konularda bazı mücadeleler ortaya çıkabilir. Gereksiz harcamalardan uzak durmakta yarar var.

YAY: Kardeşler, akraba, yakın arkadaşlarla ilgili konular ay boyunca gündemde olacaktır. Sosyal olacaksınız. Yurtdışı, şehir dışı, ticari konular, kısa seyahatler için uygun bir zaman. Eğitimle ilgili kararlar, sınav sonuçlarınız, kişisel ya da hukuki konularınız netleşebilir. Eşinizin akrabalarıyla ilgili gündemler olabilir. 19 Şubat ailevi, ev, yuva konularında ortak gündem oluşturabilir. Ancak 16 Şubat Merkür retrosuyla birlikte ertelediğiniz, üzerinde durmadığınız ailevi konularda, aile içi iletişimde sorunlar karşınıza çıkabilir. Sakin kalmaya özen gösterin. Ev içi elektronik aletlerinizde bozulmalar meydana gelebilir. Yenisini almayın. Sağlık problemlerine dikkat edin. 

OĞLAK: Maddi konular ayın büyük bölümünde dikkat çekiyor. Yatırım yapmak isteyebilir, gelir dengenizle ilgili kararlar alabilirsiniz. 9 Şubat’ta eşinizle ortak kazanımlar, iş ortaklıkları, tazminat, vergi, sigorta, kredi, nafaka konularında gelişme yaşayabilirsiniz. Sağlığınıza ay boyunca dikkat edin. 16 Şubat Merkür retrosuyla kardeşlerinizle iletişimde sorunlar, yazılı, sözlü, elektronik her türlü iletişimde yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönem yeni girişimler yapmayın. İmza atmayın. Eğitime başlamayın. Yakın çevrenizle üslubunuza dikkat edin. Konsantrasyon problemleri ortaya çıkabilir. Seyahatlerinizde aksaklıklar çıkabilir sakin kalın.

KOVA: Şubat ayı boyunca yeni aşk fırsatları ve yeni tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Enerjiniz yükselecektir. Kariyerde yeni bir fikir ortaya sunabilirsiniz. 9 Şubat’ta her türlü ikili ilişkide netleşmeler yaşayacaksınız. Aşkta çapkın olabileceğiniz bir süreçtesiniz. Müşterileriniz ya da ortaklıklarınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu ay yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarınıza el uzatabilirsiniz. Eşinizin hayatında bir takım önemli gelişmeler, beklediğiniz davalar varsa gelişmeler yaşayabilirsiniz. 16 Şubat itibariyle para ve ticari konularda dikkat edin. Yeni işe başlamayın. Harcamalara dikkat edin.

BALIK: Sağlık konuları ay boyu gündeminizde olacaktır. Bedensel ve ruhsal olarak kendinizi yormayın. Kontrollerinizi yaptırın. Hayata dair planlarınızı gerçekleştirmek için güzel bir evredesiniz. 9 Şubat iş temponuzda artış meydana gelebilir. Günlük rutinleriniz yoğunlaşabilir. Dedikodulara karşı dikkatli olun. Hayatınızla ilgili bu ay size bazı değişimler ve girişimler getirecektir. Başka bir işe girmek, mevcut işinizde ayrılıklar yaşayabilirsiniz. 16 Şubat itibariyle imza atmayın, her türlü iletişiminize dikkat edin. Geçmişten gelen kişilere ve ilişkilere şans vermeyin. Bulunduğunuz iş ortamınızda üstlerle ilgili bazı sorunlar olabilir, temkinli davranın.

Yazarlar

Merkür balık burcunda: AKIŞTA KAL!
Seyran Ataklı