Seyran Ataklı
9 Ağustos 2020

Merkür aslan burcunda: Küçük dağları sen mi yarattın?


İletişimin, konuşmanın, yazmanın, çizmenin, aklın, fikrin gezegeni Merkür, 20 Ağustos’a kadar cesaret ve yaratıcılığın timsali Aslan burcunda yolculuk edecek. Yaşam enerjimiz yükseliyor. Retro hareketi nedeniyle uzun bir süre Yengeç burcunda kalan Merkür, hepimizi kabuğuna çekerek, düşünceleri daha kapalı, duyguları daha sineye çekmişti. Şimdi Aslan yolculuğuyla fikirlerimiz, duygularımız coşkuyla kendini gösterecek.

Gururumuz her şeyin önüne geçiyor. Öğrenmemiz gereken şey ise basit; egomuzu kontrol altına almak olacak.

Bir hayaliniz varsa işte tam sırası! O hayali imgeleyin, resimleyin ve üzerinize çağırın. Yaşamınızda neyi şekillemek ve düzene oturtmak istiyorsanız harekete geçin. Evren gereken motivasyonu önünüze getiriyor. Çekinmeyin, acaba demeyin, olur mu? diye düşünmeden neyse umutlarınızı yüklediğiniz konu, uygulamaya başlayın. Bu bir duygu durumu, ilişkinize faydası olacağını düşündüğünüz bir konuşma, bir projenin sunumu ya da bir iş başvurusu olabilir. Harekete geçin. Enerjinizi atacağınız adımlarınıza yoğunlaştırın. Kendimizden emin hareket etmek için güzel günlerdeyiz.

Yaratıcılık gerektiren tüm işler dahil, öğrenmelere, yeni bilgilere doymayacağımız bir sürece adım attık. Bu yönüyle bireyselliğimize çok şey katmak elimizde. Tiyatro, sinema, drama, sahne, sanatın her dalında yetenekler bir bir sergilenecektir. Sahne sanatlarıyla ilgili eğitimler almak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmek, onların eğitimlerine, gelişimlerine katkı sağlamak için de çeşitli başlangıçlar yapabilirsiniz. Renkli organizasyonlar, çeşitli partilerle ortamı şenlendirebilirsiniz.

Merkür Aslan burcundayken fikirler de renklenir. Yaptığınız işe daha tutkuyla sarılırsınız. Sohbetlerde abartılı kelimeler, yüksek perdeden kahkahalar ortamı çınlatır. Onay ihtiyacımız artar, ikna kabiliyeti yükselir. İkna etmek istediğiniz biri varsa bu evre çok işinize yarayabilir. Arkadaşlarımızı, ailemizi, çevremizi daha fazla motive ederiz. İlişkilerde problemlerin üstesinden daha kolay geliriz.

Merkür Aslan’da sabittir. Düşüncelerde inatçılık yapabilir. Kendimizi her konuda haklı görebiliriz. “Her şeyin en iyisini ben bilirim” üslubuyla hareket edebiliriz. Aslan burcu konu olunca, koltuklarının kabarmasını izlemek bazen sinir bozucu da olabilir tabii. Birbirimizin fikirlerini dinlemek konusunda özenli olmak şart. Merkür Aslan’ da eleştiriye tahammül azalacağından ölçülü tartışmaya eyvallah demek gerekiyor. Patavatsızlıkla, dobralık arasındaki o ince çizgiye dikkat etmeliyiz. Karşımız kişileri kırmadan dökmeden kelimeleri yumuşatarak seçmek çok işe yarayacaktır.

Aşklar, flörtler, planlar, programlar, eğlenceler, çocuk sahibi olmak isteyen kişiler için güzel bir zaman dilimindeyiz.

Altın 2020 boyunca yükselişe doymayacak

Altın fiyatlarında yükseliş istisnasız devam edecektir. Spekülatif piyasayla ilgili iniş ve çıkışları bu dönem fazlasıyla konuşacağız. Yine liderlerin sert söylemleriyle karşılaşma potansiyelimiz de oldukça yüksek.

Coşkulu, sürprizli, aşk dolu bir hafta dilerim.

Mutlu Pazarlar.

VENÜS YENGEÇ BURCUNDA

Sevgi, aşk, merhamet gezegenimiz Venüs Yengeç burcunda 6 Eylül’e kadar bizleri duygularımızın, hassasiyetimizin özen isteyeceği bir sürece sokacak. Daha fazla sevilmek, daha fazla sahiplenilmek isteyeceğiz. Ailemizle ilişkimiz ve onların ihtiyaçları önem arz ederken, kırgın olduğumuz kişilerle sorunları aşmamız için gökyüzü bize yardım elini uzatacak.

Çevremizde duygusal anlamda kırgın, küskün, yaralı olan kişilere daha fazla yardım eli uzatacağız. Birlikteliklerde sadakat duygusu öne çıkacak ve duygular pekiştirilecek. Evlilik için Venüs Yengeç zamanları güzeldir. Beklentiler ciddiyete dönüşür.

Sadece Venüs’ün Plüto ile karşıtlık yapacağı 27 Ağustos- 3 Eylül arası aşk ilişkilerinde tutkuyu, kıskançlığı, şüpheyi, sahiplenme duygusunu önemli ölçüde yoğunlaştırabilir. Güven duyulmayan tüm birliktelikleri sorgulatır. Geçmiş konular açılıp tartışmalara sebebiyet verirken, ilişkinizde huzursuz bir enerjiye ve kafa karışıklığına girebilirsiniz. Merkür’ün Aslan burcu yolculuğuyla birlikte egosal hareketler, sitemkâr sözler havada uçuşabilir. Gizli ilişkilerin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Partnerinizin ailesiyle münakaşa etmemeye dikkat.

HER ŞEY NEYE LAYIKSA ONA DÖNÜŞÜR/Mevlâna

MERKÜR ASLAN TRANSiTiNiN YÜKSELEN BURÇLARA ETKiLERi

KOÇ:
Odağınız aşk hayatınızda olacak. Yeni aşklar kapınızı çalabilir. Var olan ilişkinizde Partnerinizle problemlerinizi çözme yoluna gidebilirsiniz. Sosyal hayatınız canlanıyor. Çocuklarınızla ortak gündemleriniz söz konusu olabilir. Yatırımlarınızla ilgili yeni planlar yapabilir, yeni kariyer kararı alabilirsiniz. Yaratıcı yönlerinizle ilgilenmek, yeni bir hobiye başlamak için güzel zamanlar. Altın, borsa, dövizle ilgili yatırımlar yapabilirsiniz.

BOĞA:
Aileniz, eviniz, yuvanız önem taşıyacak. Ailevi konularda gelişmeler, yeni haberler söz konusu olabilir. Aile bireylerinin hayatında önemli bir gelişme, evlilik, nişan gibi ciddi kararlar duyurulabilir. Taşınma, evinizde tadilatlar için uygun dönemdesiniz. Mülk alım satımları, yeni kontratlar söz konusu olabilir. Mesleğinizde yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Girişimleriniz olumlu sonuçlanabilir.

İKİZLER:
22 Ağustos’a kadar zihniniz çok hareketli olacak. Yaşamınızda yeni kararlar alacak ve planlarınızı hayata geçireceksiniz. Kardeş, yakın arkadaşlar, akrabalarla ilgili konular, gündemler artabilir. İletişiminiz yoğunlaşacak. Seyahate çıkabilirsiniz. Eğitimler konusunda şanslı bir evredesiniz. Yeni sözleşmeler, anlaşmalar yapabilirsiniz. Ticari konularda gelişmeler, yeni imzalar söz konusu olabilir. Araç değişikliği yapabilirsiniz.

YENGEÇ:
Para konuları mercek altında. Bütçenizi gözden geçireceksiniz. İş ve mesleki konularda girişimlerinizin sonuçlarını alabilirsiniz. Kariyerinizde destek alacaksınız. Yeni başlangıçlar, yeni iş kontratları, yeni iş görüşmeleri, anlaşma ve sözleşmeler ortaya çıkabilir. Beklediğiniz bir para varsa elinize geçebilir. Mülk, araç alım satımı, yeni yatırımlar için gökyüzü şans vadediyor. Partnerinizle araya mesafe koymak isteyebilirsiniz.

ASLAN:
Güneş ve Merkür’ün burcunuzda olması özgüveninizi yükseltiyor. Yeni hedefleriniz varsa bunu çevrenize duyurabilirsiniz. Ön planda olacaksınız. Aşk ve ilişkilerde yeni tekliflere hazır olun. İkili ilişkilerde problemler yaşayanlar için sorunları yoluna koymak için güzel bir zaman. İletişimin ve sosyalliğin artacağı bir dönemdesiniz. Yeni başlangıçlar, mesleki anlamda sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Fiziksel görüntünüzde değişimler yapmanız mümkün.

BAŞAK:
Kabuğunuza çekilip kendinizi dinlediğiniz, yalnız kalmak istediğiniz bir süreç olabilir. Fiziksel, ruhsal ve bedensel sağlığınız özen istiyor. Enerjiniz zaman zaman düşebilir ya da kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. İç sesinizi dinlemek iyi gelecektir. Bazı dedikodular canınızı sıkabilir, bazı
kararlarınız ertelenebilir. Sabırlı olun. Ruhsal anlamda yenilenmek adına spritüel eğitimler ve çalışmalar için güzel bir dönem.

TERAZİ:
Kariyeriniz, yeni planlarınız gündemde olacak. Yeni hedefler belirleyip bunu çevrenize duyurabilirsiniz. Mesleki yeni başlangıçlar, hayata geçirilmeyi bekleyen projeler ve yeni girişimlerde bulunmak adına çok verimli bir ay. İletişiminiz aktifleşiyor. Sosyalleşebilir, çeşitli organizasyonlar yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Çevreniz kalabalıklaşıyor.

AKREP:
İş ve mesleki hayatınızda ön plana çıkacaksınız. Yeni mesleki başarılar, yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Anlaşmalar, sözleşmeler, yeni kontratlar, imzalar gündeminize gelebilir. Aile bireylerinden gelebilecek yeni kararlar söz konusu olabilir. Yalnızlıktan sıkılıp ani evlilik kararı alabilirsiniz. Gayrimenkul alım satımı, ev içinde yapacağınız tadilat ve değişiklikler için de güzel bir dönem.

YAY:
Hukuki konularda çözülemeyen konularda tamamlanmalar yaşanabilir. Yeni eğitimlere başlayabilir, kişisel eğitim, akademik konularda başarı yaşayabilirsiniz. Yeni iş görüşmeleri, ticari bağlantılarınız, yurt dışı konularında gelişmeler söz konusu olabilir. Uzaklarda yaşayan akrabalardan haberler, seyahat planları ay boyunca gündeminizde. Anlaşmalar, sözleşmeler için güzel bir zaman dilimi.

OĞLAK:
Maddi konular, 22 Ağustos’a kadar gündeminizde. Kredi ödemeleriniz, bankacılık işlemleriniz, gelir gider tablonuz öne çıkıyor. İş hayatınızda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Eşinizin gelirlerinde ya da ortağınızla olan gelirlerde yenilikler olabilir. Vergi, tazminat, nafaka konularında sürüncemedeki konular varsa tamamlanma yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde huzur aradığınız bir dönemdesiniz. Sağlığınıza dikkat edin.

KOVA:
Evlilik, ortaklık, arkadaşlık, aşk hayatınız ön planda. İlişkilerde yeni başlangıçlar yapacaksınız. Yalnız olanlar için yeni tanışmalar söz konusu. Evlilik kararı alabilir, süre gelen ilişkinizde sorunlarınız varsa çözüm yolları bulabilirsiniz. Eşinizin iş yaşamıyla ilgili güzel haberler duyabilirsiniz. Yeni ortaklıklar, imza atmak, yeni kariyer girişimlerinde bulunmak için güzel bir zaman.

BALIK:
Mesleğiniz ve kariyer konuları odak noktanız olacak. Rutinleriniz ve temponuz sizi yorabilir. Çok çalışacağınız bir dönemdesiniz. İş değişikliği yapabilirsiniz. İş arıyorsanız yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Sağlığınıza ve evcil hayvanlarınız varsa onların sağlığına özen gösterin. Hizmet aldığınız kişilerde değişimler söz konusu olabilir. Diyete ve spora başlamak için güzel bir dönem.

Yazarlar

Merkür aslan burcunda: Küçük dağları sen mi yarattın?
Seyran Ataklı