Meral Akşener, Babacan ile görüştü

Meral Akşener, Babacan ile görüştü

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i parti genel merkezinde ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Merkezinde yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Akşener ve Babacan ortak basın toplantısı düzenledi.

Yeni anayasa çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Akşener, “Yeni anayasayla ilgili konuşanları takip ettiğimde her biri farklı bir şey söyledi. Meclis Başkanı başka bir şey söyledi. Sayın Abdulhamit Gül başka bir şey söyledi. Sayın Bahçeli çok başka bir şey söyledi. Vatan Partisinin Genel Başkanının söylediği çok başka bir şey. Kim ne söylüyor bunu bilmiyorum. Anladığım kadarıyla Sayın Erdoğan bunu söyleyip arkada da bir hazırlık yok, yine bir yün yumağı attılar. İnsanları bu işe dolaştırıp, gariban çiftçinin, bebeğine mama alamayan kadının, siftah yapamayan esnafın, üretim yapamayan sanayicinin derdinin konuşulmadığı yeni bir süreç olarak okuyorum” dedi.

Akşener, HDP’nin muhalefet partilerine başlattığı ziyaretler çerçevesinde İYİ Parti ile görüşme talebinde bulunup bulunmadığı sorusuna, “Talep gelmedi; farzı muhal üzerinden neden konuşalım?” diye konuştu. Akşener, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylara ilişkin de “Öğrenciler bu ülkenin Cumhurbaşkanı tarafından ‘terörist’ ilan edildi. 31 Mart’a giderken Sayın Cumhurbaşkanı çiftçilere, esnafa, kendi partisine oy vermeyen Kürtlere ‘terörist’ dedi. Biz siyasilere zaten ‘terörist’ dedi. Ben bu genç arkadaşlara ‘bu terörist kulübe hoş geldiniz’ diyorum. Aramıza hoş geldiler” ifadelerini kullandı. (DHA)

Gündem

Meral Akşener, Babacan ile görüştü
Gündem