Seyran Ataklı
17 Mayıs 2020

Mars balık burcunda: Rehavete kapılmak için erken mi dersin?


13 Mayıs- 28 Haziran arası, gökyüzünün kolektifi ilgilendiren, “Bir bu eksikti!” diyeceğimiz transitine başlıyoruz.

Mars amaçlarımızın peşinden nasıl gittiğimizi, mücadele tarzımızı, savaşma güdümüzü, enerjimizi nasıl ortaya koyduğumuzu anlatan gökyüzünün kızgın kırmızı ateş topudur. Balık burcunda pek rahat değildir. Zaten Mars nereye, hangi burca geçerse geçsin o burcun konularında çatışma yaratacaktır.

Balık sınırsızlığı ifade eder. Dağınık bir enerjidir. Olaylara fanatik bir gözle baktırır. 22 Mayıs Yeniayında Mars’ın şüphesiz önemli rolü olacağından Güneş ve Ay’la meydana gelen kare devletle ilgili konuların, uluslararası mevzuların, din, inançlarla ilgili meselelerin ve Neptün’ün sert vurgusuyla bulaşıcı hastalıklara önemli ölçüde dikkate davet ediyor. Dağılan bir enerjiye girmiş olsak da riskli dönemler bitmiş değil…

Mars Balık’ta yanıltıcı duygular, ruhsal olarak etkileyen, mantıkla açıklanamayan durumlar yaratabilir. Dayanıklılık ve kendine güven azalacaktır. Uyku düzensizlikleri, bağımlılık yaratan durumlara kaçış, ilaç ve besin zehirlenmeleri artar.

Motivasyonunuzun birden yukarı çıkıp, birden diplere vurduğuna şahit olabilirsiniz. Önümüzdeki birkaç hafta gel-git’li duygu geçişlerine hazır olun! Merhamet duygusu yükseleceği için, kendinizi daha duygusal ve hassas hissedebilir, yardıma ihtiyaç duyan kişilere el uzatmak isteyebilirsiniz.

Mars Balık burcunda öfkesini dışarı atmaz. Sakindir ama içinde huzursuz titreşimler yaratır. Bu yüzden intihar oranlarını arttırabilir. Ruhsal problemlerin, takıntıların üstesinden gelebilmek için enerjinizi, psikolojik destekler, spritüel konular, zihninizi arındıracak yöntemlere yöneltmek motivasyonunuzu dengede tutabilir. Sanatsal yaratıcılık ve müzik yeteneği güçlenecektir.

Ülkemiz açısından uluslararası ilişkiler, eğitim kurumları, sınavlar, akademik konuları tetikleyen konular; Dünyada tsunamiler, deniz kazaları, kimyasallar, boğulmalar, sudan gelebilecek bulaşıcı hastalıklar, petrolle ilgili konularda sıkıntılar ortaya çıkarabilir.

Bu dönem hedeflerinizi, hayallerinizi gerçekleştirmek için durumu zorlamayın. Gerçekleşmezse öfkelenmeyin. ‘Akışta kal’ diyoruz
‘o ne demek?’ diyorsanız, işte
arkanıza yaslanıp bir parça teslim olun. Düşüncelerinizi olumluya çevirin. Ayaklarınızı da yere sağlam basın.

Mutlu Pazarlar…

22 MAYIS İKİZLER YENİAYI: GİTMEK Mİ ZOR KALMAK MI ZOR?

22 Mayıs Perşembe günü saat 20:38’ de İkizler burcunda bir
Yeniay meydana gelecek. Güneş’in 20 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesi, Ay düğümlerinin İkizler-Yay aksı, önümüzdeki 1,5 sene kadersel yol ayrımlarını hayatımıza taşıyacak. Değişken burçların gökyüzünde dansı var. Hızlı kararlar almak isteyeceğiz.

İkizler yeniayı bilgi, iletişim, kardeşler, yakın arkadaşlar, eğitim, yolculuklar, ticari işler, medya yayıncılık gibi konuları mercek altına alacak. Yeniayla birlikte Merkür ve Venüs’ün de İkizler burcunda kavuşumda olması, sosyal etkileşimin artacağını, hareketlenme ihtiyacını, fakat Venüs’ün retroda bulunması sebebiyle yaşamınızla ilgili gelecek beklentilerinin karşılanmayacağını gösteriyor. Hayal kırıklıklarına açık bir dönemdeyiz.

Artık kimsenin evinde oturmak istemediği bu dönemde salgınla ilgili tedirgin rahatlama bazı riskler taşıyabilir, virüs ve solunum yollarını etkileyecek Merkür-Neptün karesi toplumsal meseleleri yeniden gündeme oturtabilir. Şehirlerarası yolculuklar, “Yazlığıma gidebilecek miyim?”, “Yaz geldi seyahat edebilecek miyim?” gibi planlarınız konusunda belirsizlikler devam edebilir. Gitmekle kalmak arasında salınıp duracağız.

Ülkemizin 12. Evinde gerçekleşen Yeniay belirsiz durumları, halkın genel sağlığı ve güvenliğini, sağlık sektörünü, hastaneleri, çalışanları, emekçileri anlatıyor. Dikkati elden bırakmamak, riskli girişimlerden uzak durmak en sağlıklı karar olacaktır.

Eğitim sektörü, sınavlar, özellikle ilkokulların gündemleri, öğretmen ve öğrenciler, kayıt yenileme işlemleri, trafik, turizm, iş çevresi, sosyal medya konuları önümüzdeki 15 gün oldukça önem taşıyacak. Ticari beklentiler, iş ortaklıkları, parasal yatırımlar, estetik ameliyatlar için sürecin uygun olmadığını söylemek mümkün. Herkes kendi hikayesine göre kendi yaşam alanında yeni çözüm yolları arayacak.

22 MAYIS İKİZLER YENİAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Yeni birtakım kararlar alacaksınız. Düşünceler hareketleniyor. Akrabalar, komşular, yakın çevreniz, kuzen, kardeş konuları ön plana çıkabilir, iletişimleriniz artabilir. Onların hayatlarında bazı yeniliklere şahit olabilirsiniz. Beklediğiniz ticari faaliyetler varsa bazı yavaşlamalarla karşılaşabilirsiniz. Eğitimlerle ilgili yeni adımlar atabilir, yeni online eğitimlere başlayabilirsiniz. Hayatınızla ilgili yapmayı düşündüğünüz planlarda bazı değişiklikler yaşanabilir, sakin kalın.

BOĞA: Yeni ay para konularına vurgu yapıyor. Gelir- gider, maddi durumunuz, malınız, mülkünüz konuları öne çıkarken Venüs’ün retro hareketi kaynaklarınızda yavaşlamalar getirebilir. Kiminiz bazı parasal kayıplarla karşılaşabilirken; kiminiz yeni para kazanma yöntemleri ya da fırsatlarla karşılaşabilir. Yeteneklerinizi değerlendirebileceğiniz bir süreçtesiniz. Özellikle gökyüzü Mayıs-Haziran ayları finansal konularda riskten uzak durmanızı, borçlanmamanızı öğütlüyor.

İKİZLER: Burcunuzda bir Yeniay gerçekleşiyor. Kendinize yaşamınızla ilgili yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Uzun vadede finansal konularda, ticari faaliyetlerde güzel gelişmeler yaşanabilir. Ancak iş ve mesleki konularda Merkür-Neptün karesi bazı hayal kırıklıkları, beklentinizin gerçekleşmemesi gibi sorunlarla yüzleşebileceğinizi gösterebilir. Fiziksel görüntünüzle ilgili güzellik, estetik anlamda radikal değişikliklerden uzak durun. İyi düşünerek hareket edin.

YENGEÇ: Sağlığınıza dikkat edin. Kronik rahatsızlıklarınız gün yüzüne çıkabilir, özenli olun. Ruhsal ve bedensel şifalanma, terapiler, tedaviler için güzel bir zaman dilimi. Yalnız kalmak, içe dönmek bu dönem size iyi gelecektir. Maneviyatınız yükseliyor. Haberci rüyalar görebilirsiniz. Aldatmalar, aldatılmalar, arkanızdan yapılan dedikodular ortaya çıkabilir. Gizli düşmanlıklar önünüze gelebilir. Kimileri için platonik aşklar gündemde..

ASLAN: Finansal anlamda aşırı harcamalardan, büyük yatırımlardan uzak durmanız gereken bir dönemdesiniz. Spekülatif para piyasalarında riskli adımlar atmayın. Borç almayın, vermeyin. Kariyerde yeni plan ve projeleriniz gündeme gelebilir. İş birlikleri, ortaklıklar konusunda başarı elde edeceksiniz. Yeni tanışmalar yaşayabilir, sosyal platformlarda yeni ikili ilişkiler gündeme gelebilir. Kendinizi kaptırmadan, adımlarınızı ve kararlarınızı sağlam atın.

BAŞAK: Mesleğinizde, kariyerinizde gelecekle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. İş değişiklikleri, yeni iş pozisyonları, yeni plan ve projeler gündeme gelebilir. Yarım kalmış bir işiniz varsa tamamlanma yaşanabilir. Ebeveynlerle ilgili konulara dikkatli yaklaşın. Aile içinde gerilimler yaşanabilir. Üslubunuza, iletişiminize dikkat edin. Eleştiriyi dozunda tutun. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz. Bağışıklığınızı yükseltin.

TERAZİ: İdealleriniz olumlu bir yöne doğru gidiyor. Düşüncelerinizde pozitif olacaksınız. İnsan ilişkileri, yakın akrabalardan haberler ve telefon trafiği oldukça aktif olacak. Eğitim, akademik hayatı olanlar güzel sonuçlar gelişmeler olabilir. Neptün etkisiyle yurtdışı işlerinizde, ticari faaliyetlerde duraklama süreciyle bazı kararları erteleyebilirsiniz. Eski aşklar kapınızı çalabilir, eski arkadaşlardan haberler alabilirsiniz.

AKREP: Finansal konular Yeniay’da duraksamalar yaratabilir. Venüs retrosunda borca girmeyin. Kredi çekmeyin. Düşünülmeden atılmış her adım uzun vadede size zarar verebilir. Beklediğiniz para varsa gecikmeler yaşanabilir. Eşinizin işinde aksamalar, sorunlar, sıkıntılar ortaya çıkabilir. Maddi konularda masraflardan uzak durmaya çalışın. Beklemediğiniz durumlar kaygılarınızı arttırabilir. Yatırımlara temkinli yaklaşın.

YAY: İkili ilişkiler, evlilik, ortaklık konuları gündemde. Yeni tanışmalar, yeni tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Her türlü anlaşma ve sözleşmelerde acil kararlar vermeyin. Yeni bir ilişkiye ve ortaklığa başlamayın. Bazı beklentilerinizin ertelenmesi ileriki süreçte size daha güzel fırsatlar getirecektir. Eski eş, eski sevgilinizden haber alabilir, yarım kalmış bir ilişkiniz olduysa bu dönem tamamlayabilirsiniz. Bu ay sağlığınıza en çok dikkat etmesi gereken burçlardan biri sizsiniz.

OĞLAK: Günlük rutinleriniz, mesleğiniz, işiniz, çalışma koşullarınızda düzenlemeler yapabilirsiniz. Yeni bir iş kararı, ticari anlaşmalar söz konusu olabileceği gibi, önceden yapılmış anlaşmaların iptali gibi durumlar ortaya çıkabilir. Yeni bir beslenme sistemine geçmek, diyet yapmak, hareket halinde bulunmak, uykunuza dikkat etmek sağlığınıza fayda sağlayacaktır.

KOVA: Aşk hayatınız canlanıyor. Eski flörtlerden, aşklardan haberler gelebilir, karşılaşmalar yaşanabilir. Yarım kalmış, tamamlanamamış bir aşk yeniden başlayabilir. Çocuklarınızla ilgili gündemler, gelişmeler var. Yaratıcı faaliyetler, artistik yetenekler konusunda şanslı bir evredesiniz. İçinizdeki cevhere odaklanın. Para konularına dikkat edin. Aşırı harcama yapma isteği Venüs retrosunda kabarabilir, dikkatli olun. Finansal anlamdaki büyük beklentiler hayal kırıklığı yaşatabilir.

BALIK: Ev, yuva, aile, yer değişimleri, özel hayatınızla ilgili konular gündemde olacak. Taşınma planlarınızı erteleyebilir, yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ailevi ilişkilerde anlaşmazlıklar, tartışmalar yaşanabileceği gibi, onların sağlığı ve düzenlerinde birtakım aksamalar olabilir. İkili ilişkilerde anlaşmazlıklara karşı sakin kalmaya çalışın. Mars burcunuzda. Sağlığınıza, kazalara, sakarlıklara dikkat edin.

Yazarlar

Mars balık burcunda: Rehavete kapılmak için erken mi dersin?
Seyran Ataklı