Hatayspor maçının ikinci yarısındaki vasat futbolun izlerini dün Ludogorets karşısında da izledik Fenerbahçe’den. O rakibini ısıran, bırakın ceza sahasını kendi yarı alanına bile geçirmeyen Fenerbahçe’nin yerinde yeller esiyordu. 

Bulgar ekibi dersine iyi çalışmış. Fenerbahçe’nin ön alan baskısını kırmak için kendi ceza sahası etrafında hiç kısa pas yapmadılar. Sarı-lacivertliler topa sahip olduğunda da iyi alan kapattılar. Fenerbahçe’nin set hücumu konusunda zorlandığını dün yine gördük. Batshuayi’nin golü bir hızlı atak sonrasında geldi.

Kanarya’nın en önemli sıkıntılarından biri as 11 ile yedekler arasındaki makasın açılması. Batshuayi, dün gol atsa da Dzeko kadar etkili değildi. Boşnak yıldız gibi pas istasyonu olamadı, rakip savunmayı zorlayamadı. Bu performansıyla Umut Nayir’in bile gerisine düşebilir.

Zajc dün iki golle maça damgasını vursa da oyun olarak eski halinden eser yok. Fred’in çıkmasının ardından 8 numaraya geçtiği anlarda oyunun kontrolü de Ludogorets’e geçti. Crespo çok koştu, çalıştı ama performans olarak İsmail’in çok gerisinde.

Fenerbahçe dün 18. resmi maçını oynadı ve 18. galibiyetini aldı. Çok iyi oynamadı ama kazanma alışkanlığının verdiği özgüven Fenerbahçe’yi 3 puana taşıdı