Melih Sadıkoğlu
4 Kasım 2020

Ljajic’ten fayda yok


Malatyaspor maçı öncesi bir fotoğraf karesi başta Beşiktaşlılar olmak üzere birçok futbolseverin tepkisini çekmişti. İlk 11’e girmeyi unutan ve bu konuda hiçbir çaba göstermeyen Adem Ljajic, saha kenarında eli belinde topa öylesine vuruyordu. Elbette sporcu duruşuna ve ahlakına uymayan bir davranış idi.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de futbolcular yüksek paralar kazanarak hayatlarını daim ettiriyor. Bu nedenle çoğunun özel hayatları çalkantılı geçiyor. İşini dürüstçe yaptıktan sonra sosyal yaşantılar gündeme gelmez ama bu Ljajic için geçerli değil. Yıldız isim, yetenekli olsa da bu bağlamda psikolojik bir bunalım içerisinde. Boşnak futbolcunun davranışları, mevcut durumda hiçbir fayda getirmeyecektir. Sergen Hoca, Ljajic’in zarar vermemesi için bazı çalışmalar içinde. Hoca, oyuncuyu kazanmak istiyor ama bu, pek de kolay gözükmüyor.

Beşiktaş’a bakacak olursak… Ligde alınan üst üste 2 galibiyet takıma bir ivme kazandırdı. Ghezzal ve Rosier’in kısa sürede uyum sağlaması Yalçın’ın elini kolaylaştırdı. Aboubakar da daha dikkatli olursa Beşiktaş, kazanarak yoluna devam eder. Sergen Hoca’nın Larin’i de kazandırması bir başarıdır. Kanadalı futbolcu üstüne koyarak gidiyor ve ilk 11’den düşmeye de niyeti yok.

Yazarlar

Ljajic’ten fayda yok
Melih Sadıkoğlu