KPSS önlisans soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı mı?

KPSS önlisans soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı mı?

ÖSYM’nin corona virüsü sebebiyle güncellediği sınav takvimine göre KPSS önlisans sınavının sonuçları 26 Kasım’da duyurulacak.

KPSS ÖNLİSANS SORU KİTAPÇIĞI YAYINLANDI MI?

ÖSYM, KPSS önlisans soru kitapçığını henüz açıklamadı. Son olarak iki yıl önce yapılan 2018 KPSS önlisans sınavının soru kitapçığı ve cevap anahtarı sınavdan iki sonra açıklanmıştı. 2020 KPSS önlisans sınavının soru kitapçığı ve cevap anahtarının da bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

Foto: Shutterstock

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN?

KPSS ön lisans sonuçları 26 Kasım’da erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

Gündem

KPSS önlisans soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı mı?
Gündem