Kovid salgını sonrası Cerrahpaşa, yurt dışı hastaların favorisi oldu

Koronavirüs salgını sırasında dünya basınının ilgi odağı olan ve Japonya´dan ABD´ye pek çok uluslararası ajansta salgınla mücadeledeki başarılı çalışmaları yer alan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, yabancı hastaların da ilgi odağı oldu.

Son 3 ayın Kovid salgınıyla geçmesine rağmen geçtiğimiz yıl 335 yabancı hasta tedavi edilen hastanede, bu sayı 2020´nin ilk 6 ayında 452´ye ulaştı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, uluslararası sağlık turizminde dünya çapında markalaşma yolunda da ilk adımını attı ve `Cerrahpaşa International´ markasını oluşturarak portal üzerinden online doktor-hasta görüşmelerine başladı.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede dünyanın da dikkatlerini üzerine çeken İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, uluslararası sağlık turizminde dünya çapında markalaşma yolunda ilk adımını attı. Salgınla mücadelede uluslararası basının ilgisi ile bir anda dünyanın gündemine oturan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, `Cerrahpaşa International´ markası ile uluslararası hastaları ülkemize çekmeyi planlıyor. `Cerrahpaşa International´ın tanıtımı için düzenlenen toplantıya katılan İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Aydın ve Hastane Başhekimi Doç. Dr. Zekayi Kutlubay, Türkiye´nin en köklü ve eski sağlık kurumlarından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi´nin artık teknolojik altyapıları da kullanarak dünya markası olma yolunda ilerlediğini söyledi.

`HALA EN KÖKLÜ KURUMLARDAN BİRİYİZ´

Prof. Dr. Sait Aydın, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi´nin hem Türkiye hem de dünya çapında çok iyi hekimler yetiştirdiğine işaret ederken Başhekim Doç. Dr. Zekayi Kutlubay ise Marmara bölgesinde robotik PET MR hizmetinin sadece bu hastanede olduğuna işaret etti ve “Geçtiğimiz yıl 1 milyondan fazla poliklinik, 79 bin ameliyat hastasına hizmet verdik. 947 adet aktif yatağımızla hem Kovid salgınında hem de uluslararası hasta hizmetlerinde yer aldık. 2019´da TC vatandaşı olmayan 335 hasta tedavi edildi. Bu yılın ilk 6 ayında bu sayı 452´ye ulaştı” dedi.

Sağlık

Kovid salgını sonrası Cerrahpaşa, yurt dışı hastaların favorisi oldu
Sağlık