Argun Darıcı
5 Mart 2021

Kötü futbol devam ediyor


Fenerbahçe, kendi sahasında bir türlü iyi futbol oynayamıyor. Maçın henüz başında Tisserand’ın ikramı sonrasında 1-0 öne geçen Antalyaspor için en iyi senaryo oluştu. Antalyaspor’un alan savunmasını iyi yapması da ilk yarı boyunca Fenerbahçe’nin gol pozisyonuna girememesine sebep oldu. Antalyaspor Fenerbahçe’yi kendi sahasında kabul etmesine, rakip savunmada hatalar yapılmasına rağmen birkaç pozizyon dışında etkili olamadı. Tisserand’ın yaptığı ikramın bir benzerini Fredy yaptı ancak Mesut net fırsatı kullanamadı.

Mesut ve Sosa bu maçta istekliydi. Özellikle Mesut üretmeye yönelik işler yapmaya çalıştı. Ancak fiziksel yetersizliği ve maç eksikliği çok net ortada. Yaşadığı sakatlık kendisi
için büyük şanssızlık.

Fenerbahçe, ikinci yarıda oyunu rakip alana daha da yığarken savunmada çok açık verdi. Bunun nedeni, şuursuzca ataklar geliştirilmesiydi. Kenar ortalar dışında pozisyon üretilememesi Fenerbahçe açısından ciddi bir soru işareti. Valencia’nın kaydettiği gol Fenerbahçe’yi umutlandırsa da bu futbolla galibiyete uzanmak gerçekten çok zor. Erol Bulut’un acilen önlem alması gerekiyor.

Yazarlar

Kötü futbol devam ediyor
Argun Darıcı