Korona virüsle mücadeleye karşı halka ücretsiz D vitamini

Korona virüsle mücadeleye karşı halka ücretsiz D vitamini

İngiltere’de korona virüsle mücadele kapsamında savunmasız ve hassas gruptaki 2.5 milyon kişiye Ocak ayından itibaren ücretsiz D vitamini gönderilecek.

İngiltere’de korona virüsle mücadeleye karşı yürütülen mücadele kapsamında hükümet, savunmasız ve hassas gruptaki 2.5 milyon kişiye ücretsiz D vitamini dağıtacak.

Vitaminler, Ocak ayından itibaren 4 ay yetecek şekilde verilecek. İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, “İngiliz halkının virüsü kontrol altına almak için hep evde kaldığı göz önüne alınarak bu yıl D vitamini eksikliği yaşanıyor olabilir. Bakanlık harekete geçerek ihtiyacı olan hassas kişilere ücretsiz D vitamini sağlamaya çalışacak ” dedi.

HER GÜN 10 MİKROGRAM

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu da kemiklerin, dişlerin ve kasların sağlıklı kalması için D vitaminin önemini vurgulayarak yaşlıların ve hassas bünyeye sahip olanların Ekim ve Mart ayları arasında her gün 10 mikrogram D vitamini almalarını tavsiye etti.

Öte yandan İngiltere Ulusal Sağlık Hizmeti (NHS) daha önce yayınladığı raporlarda korona virüs riskini azaltmak için D vitamininin önemli olduğunu açıklamıştı. İHA

Sağlık

Korona virüsle mücadeleye karşı halka ücretsiz D vitamini
Sağlık