Gökmen Özdenak
12 Haziran 2021

Korkunun ecele faydası yok


Bu A Milli Takım, belki de son dönemdeki en yetenekli jenerasyona sahip. İlk 11’in 9’unun yurtdışında hem de çok iyi kulüplerde oynadığı bir takım bu kadar korkak olmamalıydı. Ne orta sahada oyun kurabildik ne de ileri top atabildik. İtalyanların, 27 maçlık serisine karşın hâlâ yenebileceğimiz bir takım olduğunu düşünüyorum. Ancak biz sürekli geriye pas yaparak, rakibin inanılmaz presi karşısında biraz daha ürkerek, maçı adeta hediye ettik. Teknik Direktör Şenol Güneş’in bu maç için planı aslında plansızlıktı. Kapanalım, yemezsek ne âlâ. Ama bu tür turnuvalarda plansızlığı ne yazık ki affetmiyorlar. Düşünsenize ilk kornerimiz 68. dakikada.

Cengiz Ünder’le başlamamanın ne büyük hata olduğu ortaya çıktı. İtalyanları iyi bildiği için ikinci yarıda rakip kaleye gitme başarısı gösteren tek oyuncumuzdu. Uğurcan ise adeta bir dünya yıldızı gibi kalesinde devleşti.

Umarım bu futbol anlayışını Galler ve İsviçre karşısında sürdürmeyiz. Aksi takdirde bu turnuvada bırakın gruptan çıkmayı puan almamız bile mucize olur.

Yazarlar

Korkunun ecele faydası yok
Gökmen Özdenak