Kocasının sevgilisini öldürdü, ‘tesadüfen karşılaştık’ dedi

Kocasının sevgilisini öldürdü, ‘tesadüfen karşılaştık’ dedi

İstanbul’dan Konya’ya gidip, ayrı yaşadığı eşi Tufan Karabulak’la birlikteliği olan Aynur Süngülü’yü öldüren Özlem Karabulak’ın cezası belli oldu.

Olay, 3 Ocak 2020’de saat 18.30 sıralarında Konya’da meydana geldi. İstanbul’dan gelen beş çocuk annesi Özlem Karabulak, boşanma aşamasındaki eşi Tufan Karabulak’ın birlikte yaşadığı Aynur Süngülü’yü apartmanın giriş katında aralarında çıkan tartışma sonrası tabancayla öldürdü, yanında bulunan komşusu Emine Kumruyu da elinden yaraladı.

Taksiyle ilk olarak Konya Otogarı’na, ardından Eskişehir’e geçip oradan da Kocaeli’deki eşinin akrabasının evine gidip saklanan Özlem Karabulak, polis tarafından yakalandı. Seydişehir’e getirilen 44 yaşındaki Karabulak, tutuklandı.

‘Kasten öldürme ve yaralama’ suçundan yargılanan Özlem Karabulak, son kez hakim karşısına çıktı. Karabulak, son savunmasında, şunları söyledi:

TESADÜFEN KARŞILAŞTIK

Eşime, çocuklarımız için hayatımızın netleşmesini söylemiştim. Bana yapılan ardı arkası kesilmeyen, tehditler vardı. Çocuğumun düğününe gelmeme de engel oldular. Eşim benim ne kadar anlayışlı olduğumu, özellikle çocuklarımı düşündüğümü çok iyi bilirdi. Eşimi dükkanda bulamadığım için kendisini sıklıkla aramıştım. Ulaşamadığım için eve gittim. Maktulle tesadüfen karşılaştık. Hatta benim gelinimle de etli ekmek yemek için sözleşmiştim. Aklımda kesinlikle maktulü öldürme düşüncem yoktu.

BOŞANMA DAVASI AÇTIM

Ben buraya beş yaşındaki çocuğumla birlikte geldim. Dünürlerimle vakit geçirdim. Ev bakmaya gittik. Asla bu şekilde sonuçlanmasını istemedim. Maktul ve eşim beni daha önce zaten çok yıprattılar. Bunun üzerine eşime boşanma davası dahi açtım. Tufan’a çocuklarının boynu bükük kaldığını, onlara sahip çıkmamız gerektiğini söyledim. Olayların bu şekilde sonuçlanması ben çok yıprattı. Olayın şokunu hala üzerimden atamadım. Çok büyük pişmanlık duyuyorum.

ÖNCE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS, SONRA 15 YIL

Savcılığın mütalaasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Özlem Karabulak’a önce ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, suçun haksız tahrik altında gerçekleştiğini belirtip 18 yıl hapis verdi. Mahkeme, duruşmalardaki iyi halini de göz önünde bulunduran Karabulak’ın cezasını 15 yıla düşürdü. Heyet, olay sırasında yaralanan Emine Kumru’ya yönelik ‘yaralama’ suçundan ise 112 gün karşılığı 2 bin 240 lira adli para cezası uygulayıp, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

(DHA)

Gündem

Kocasının sevgilisini öldürdü, ‘tesadüfen karşılaştık’ dedi
Gündem