Kıvırcık Ali mezarı başında anıldı

Kıvırcık Ali mezarı başında anıldı

Büyükçekmece’de 11 yıl önce “ölüm virajı” olarak bilinen yolda yaptığı kaza sonucu hayatını kaybeden Türk Halk Müziği sanatçısı ‘Kıvırcık Ali’ mezarı başında anıldı.

Kıvırcık Ali olarak tanınan Ali Özütemiz’in Esenyurt Gülbahçe Mezarlığı’nda yapılan anma törenine MESAM Genel Başkanı Recep Ergül ve beraberindeki heyet ile sanatçının ağabeyi Sadık Özütemiz ve yakınları katıldı. Törene katılanlar Kıvırcık Alinin mezarına çiçekler bıraktı. Kıvırcık Alinin yüzyıllarca söylenecek ölümsüz eserlere imza attığını belirten MESAM Genel Başkanı Başkan Ergül yaptığı açıklama, ” Ali, her şeyden önce soyadı gibi özü ve sözü temiz bir insandı. Erdemli, ahlâklı, birleştirici ve mütevazı kişiliği ile gönüllerde taht kurdu dedi.

Recep Ergül sözlerine şöyle devam etti;

Ozanlar, bedenen aramızdan ayrılsalar da ölümsüzdürler. Ali, bedenen göç etmiş olsa da milyonlarca insanımızın gönül dünyasında yaşıyor. Sevincimize, hüznümüze rehber olmaya devam ediyor. Onun güler yüzünü ve sevecenliğini çok özlüyoruz. Dostum ve kardeşimdi. Ölümünün üstünden on bir yıl geçti ama acısı her dem tazedir yüreklerimizde. Devr-i daim olsun. Ruhu şâd olsun.

Recep Ergül, Kıvırcık Alinin anısını yaşatmak, hepimizin görevidir. MESAM ailesinin ve tüm toplumumuzun her zaman kalbinde yaşayacaktır” dedi. diyerek sözlerine son verdi. (DHA)

Magazin

Kıvırcık Ali mezarı başında anıldı
Magazin