Melih Sadıkoğlu
24 Eylül 2021

Kazandı ama problemi çok


Fenerbahçe’nin rakibi Giresunspor olunca sarı-lacivertliler adına zorluk derecesi düşük bir maç bizleri bekliyordu. Beklendiği gibi Kanarya’nın ilk atağında Diego Rossi, çok etkili bir orta yaptı ve Ferdi Kadıoğlu golü attı. Giresunspor’un kaçırdığı penaltıda şans Fenerbahçe’nin yanındaydı.

Benim en çok merak ettiğim isim tabii ki Mesut Özil idi. Ha bu maç kopacak, ha şu maç derken bir türlü gerçek Mesut Özil’i sahada göremiyoruz. Almanya Milli Takımı ve Real Madrid’deki Mesut’un yüzde 50’sini görmeye razıyız ama nerede… Yıldız futbolcunun, bir Türk futbolsever olarak bizlere haksızlık yaptığını düşünmesi ve kendisine çekidüzen vermesi gerekiyor. Boş kaleye attığı gol umarım performansını yükseltir.

Vitor Pereira’nın takımı sistematik görüntüsüyle devam ediyor ama Portekizli hoca bu tip maçlarda futbolcuları biraz rahat bırakmalı. 10-15 pasla rakip kaleye gitmek boşuna zaman kaybı. Daha az ve kilit paslarla gol bulmalı. Beşiktaş’ın yaptığı gibi…

Başakşehir’e karşı alınan şok yenilginin ardından Giresunspor’a karşı hata yapmayan Fenerbahçe, akıllarda birçok soru işareti bıraksa da zirvede adını hissettirmeye devam etti. Avrupa ve lig maratonunda bu tür galibiyetler motivasyon adına önemli.

Yazarlar

Kazandı ama problemi çok
Melih Sadıkoğlu