‘Kasım indirimlerinin hepsi yalan’

‘Kasım indirimlerinin hepsi yalan’

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den kampanya uyarısı… Palandöken, “Ürünlerin fiyatları önce şişirilip sonra da indirim adı altında eskisinden bile daha pahalıya satılıyor” dedi.

Kozmetikten tekstile; firmalar her yıl kasım ayından yılbaşına kadar Efsane Cuma, Yalnızlar Günü, Efsane Kasım adı altında indirim kampanyaları düzenleniyor. Bunların aldatmaca olduğunu söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, halkı uyardı.

Palandöken, “Ürün pazarlamanın adı, ‘indirim’ olarak kaldı. Oysa ortada indirim diye bir şey yok. Fiyatların önce şişirilip ardından da indirim adı altında eskisinden daha pahalı fiyata satıldığını herkes biliyor. Pandemiden dolayı işsiz kalan, işleri sekteye uğrayan çok sayıda esnafımız ve vatandaşımız varken, bazı firmaların bu sahte kampanyalarla bire bin katma çabası adil değil” dedi.

Bendevi Palandöken

VURGUN KAMPANYASI

Bu durumun bazı firmalar tarafından vurguna çevrildiğini söyleyen Palandöken, “Hiç kimse yüzde 80 zarar ederek satış yapmaz. Bunları indirim diye pazarlamak haksız kazançtır” diye konuştu. Palandöken, “Bu tarz yanıltıcı kampanya ve reklam yapan firmalara cezai işlem uygulanmalı” çağrısında bulundu. TESK Başkanı, “Özellikle fiyatı yüksek olan mobilya gibi ürünler internetten değil, esnaftan alınmalı” dedi.

(İHA)

Genel

‘Kasım indirimlerinin hepsi yalan’
Genel