Mustafa Kanarya
8 Ocak 2020

Karakolda biter


Dört büyükler battı. Anadolu kulüpleri birkaçı dışında güç bela ayakta. Yeni kaynaklar, Bankalar Birliği anlaşması ve yayın gelirleri faizleri ödemekten bile aciz. Kulüplerin nefes almak için sığındığı tek liman şampiyonluk. Şampiyonlar Ligi’nden gelecek paranın yapacağı pansumana hepsinin o kadar çok ihtiyacı var ki, ne ezeli rekabetin önemi var ne ebedi dostluğun.

İlk yarı sonunda 4’ü doğal aday olmak üzere 7 takım şampiyonluk potasında. İkinci yarı çok daha çetin geçecek. Peki böylesine gergin bir ortam nasıl yönetilecek?

Meşhur ‘Zorlu Center’ görüşmesiyle sezona damga vuracak bir gafa imza atan ve ne olursa olsun ‘Olağan şüpheli’ pozisyonuna düşen TFF, futbolun saha içinde kalmasını nasıl sağlayacak?

VAR teknolojisine rağmen ilk yarıda hakemler skandal hatalara imza attı. Geçen sezonun ikinci devresinde yaşananlar da hafızalarda. MHK’nin ikinci yarıda her hafta maçları kamuoyu önünde değerlendirip tansiyonu düşürmesi, güven ortamını tahsis etmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu sezon karakolda biter…

Yazarlar

Karakolda biter
Mustafa Kanarya