Melih Sadıkoğlu
13 Şubat 2021

‘Kaos’severleri sevindirmeyin


Konyaspor’u penaltılarla eleyip yarı finale yükselen Beşiktaş, ligde şampiyonluk yarışı içindeyken Türkiye Kupası’nın 1 numaralı favorisi haline geldi. Ne hikmetse bir anda Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın sözleşme polemiği gündeme getirildi. Bazıları tarafından algı yaratarak bir kriz çıkarma operasyonu başlamış gibi…

Sergen Hoca, sıkılmış olacak ki “Bu işler tek taraflı olmaz, yönetim de istesin, muakaveleyi önüme koysun” diyor. Haklı tabii ki. Yalçın, ‘çöp’ denilen takımı transfer şampiyonu Fenerbahçe ve şampiyon futbolculardan oluşan takım olan Galatasaray ile kafa-burun zirve yarışına sokmuş. Bu saatten sonra Beşiktaş’ın şampiyon olamaması bir başarısızlık olarak kayıtlara düşmeyecek. Başkan Çebi ve yönetim, ivedilikle Sergen Yalçın’la sözleşme uzatarak yeniden türemek isteyen ‘kaos’severleri sevindirmemeli.

6 aylığına da olsa Beşiktaş’a dönen Cenk Tosun’un maaşında yaptığı fedakârlık aidiyet duygusunun ne kadar kuvvetli olduğunu gösterdi. EURO 2020 öncesi doğru zamanda doğru kulübe gelen Cenk, atacağı gollerle çok önemli bir isim olduğunu gösterecektir.

Yazarlar

‘Kaos’severleri sevindirmeyin
Melih Sadıkoğlu