Argun Darıcı
19 Ocak 2021

Kanarya’ya Özil dopingi


Fenerbahçe sağ ve sol çizgiye yayılan ataklarla oynadı. Valencia her iki çizgiden geldi. Nazım Sangare de sağdan indi çizgiye. Filip Novak sanki futbolu unutmuş gibiydi. Novak’ın çizgiden atak eksikliğini Gustavo sol çizgiye girerek giderdi. Gustavo çok çalışkandı, adeta her yere yetişti.

Fenerbahçe hücümu düşünerek sahaya çıkmış. Ozan, Gustavo, Nazım ve etkisiz de olsa Novak ile çoğaldılar ofansta. Etkili ataklar yaptılar. İlk golü atan Thiam’ın kendi topunu takip etmesi önemliydi. Oldukça istekliydi Thiam. Samatta’nın klas golünde de pası veren isimdi. Fenerbahçe hücümda sıkışmadan çoğaldığı anlarda gollere kavuştu. Çok oyuncu ile hücum yapıp 3. bölgede yerleşim planına bağlı kalırsa Fenerbahçe her zaman rahat sonuca gider.

Pelkas attığı şutlarla, güzel paslarla kendini gösterdi. Aslında Fenerbahçe istedi maçı. Top da sevdi bu maçta Fenerbahçe’yi. Valencia da oynadı, oynattı arkadaşlarını. Basmadığı yer kalmadı neredeyse sahada. Attığı goldeki şutu da muhteşemdi.

Bence Fenerbahçeli oyunculara Mesut Özil doping olmuş. Olmadığı kadar hareketli koşarak yer değiştirerek oynadılar. Özil’in takıma katılması şüphesiz Fenerbahçe’nin ataklarına çeşitlilik ve ayrı bir güzellik getirecektir. Özil, araya atacağı ince paslarla Fenerbahçe’nin eksik olan hücüm varyasyonunu da tamamlayacaktır.

Yazarlar

Kanarya’ya Özil dopingi
Argun Darıcı