Kamerada baskını seyrediyorlardı… Fazla uzağa kaçamadılar

Kamerada baskını seyrediyorlardı… Fazla uzağa kaçamadılar

Adana’da polis, sokağa çıkma kısıtlamasında oyun oynatan ruhsatsız kahvehaneye baskın yaptı. Güvenlik kamerasından baskını görüp, terasa saklanan 37 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden idari para cezası kesildi, iş yeri mühürlendi.

Seyhan Devriye Grup Amirliği ekipleri, merkez Seyhan ilçesi Alidede Mahallesi’nde bir kahvehanede sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı gece saatlerinde oyun oynandığı bilgisi üzerine adrese baskın yaptı.

Güvenlik kamerasıyla bina girişi ve merdiven dairesini izleyen kahvehanedekiler, baskın yapıldığını fark edince terasa kaçtı. Kahvehaneye girip, masalar, sandalyeler ve oyun için kullanılan malzemeleri gören ekipler, içeride az kişinin bulunduğunu fark edince binada arama yaptı.

Yapılan aramada, baskın sırasında terasa saklanan şüpheliler de yakalandı. Kahvehane içi ve terasta toplam 37 kişiyi yakalanan ekipler, yapılan kimlik sorgusunda şüphelilerden birinin resmi belgede sahtecilik suçundan arandığını belirledi.

37 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden idari para cezası kesilirken, aranması olan şüpheli ise 5 Ocak Polis Merkezi’ne götürüldü. Ruhsatsız iş yeri ise Seyhan Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince mühürlendi.

(DHA)

Gündem

Kamerada baskını seyrediyorlardı… Fazla uzağa kaçamadılar
Gündem