Bayram Aydın
23 Haziran 2022

Kaçan balık


Trabzonspor uzun bir aradan sonra şampiyon oldu ama bitti mi yani? Tamam da bundan sonra ne olacak? Önümüzdeki sezon ne olacak veya Şampiyonlar Ligi’nde ne olacak? Daha önceki sezonlarda olduğu gibi yine idare mi edilecek?

Trabzonspor’un üstüne koyarak devam etmesi gerekir. Ama maalesef yapılan veya yapılamayan transferler, “Eski tas eski hamam” misali. Tamam, şampiyonluğu kesinlikle küçümsemiyorum ancak bundan sonraki sezonlarda kendinize böylesine hedefsiz ve bitik rakipler de bulamazsınız.

Görüyoruz yerlisi pahalı, yabancısı ise gelmek için naz yapıyor ve bir de tabir yerinde ise anasının nikâhını bile istiyor. Hal böyle iken sen ne yapıyorsun? Geçtiğimiz sezon şampiyonluktaki en büyük pay sahiplerinden birisi olan Nwakaame’nin sözleşmesini yenilemiyorsun ve güle güle diyorsun. Neymiş yaşlıymış ve çok para istiyormuş. Sen adamın yaptığı işe bakacaksın. Böylesine yetenekli ve yararlı bir oyuncuyu kadroda tutmamak tamamen beceriksizlik ve iş bilmezliktir.

Niye böyle söylüyorum? Sen neredeyse bütün sezon boyunca ya sakat ya da kulübede bekleyen Danswil’e gelince çok cömert oluyorsun Nwakaame’ye gelince yüzüne bile bakmıyor ve anlaşma yoluna gitmiyorsun. Kaçan balık hamsi değil çok büyük bilesiniz.

Yazarlar

Kaçan balık
Bayram Aydın