Seyran Ataklı
1 Aralık 2019

JÜPiTER OĞLAK BURCUNDA: Kemerleri sıkmaya hazır mısın?


Tüm Zodyak’ı 12 yılda tamamlayan, bir burçta 1 yıl seyahat eden Jüpiter, kişisel olduğu kadar toplumları da etkileyen önemli enerji değişimi yaşatır.

Kendimizi inandırdıklarımız, inançlarımız, hayallerimiz, kafamızda yarattıklarımız, büyüttüklerimizi ifade eder. Şans kadar kötü şans, umut kadar hastalık, kısmet kadar kendini kandırma karşıtlığı şeklinde insan hayatına nüfuz eder.

Ve Jüpiter’in bu anlamları Satürn’ün burcuna (Oğlak) geldiğinde negatif ya da pozitif şekilde olayı ve durumu anında ortaya çıkarma gibi bir özelliğe bürünür.

Oğlak burcunda gücü oldukça zayıflar. Daha hırslı ve sert olur. Gerçeklerle yüzleştirir. Rahat etmediği bir enerjide olduğu için karşılaşılan sorunlar rahat çözülmeyecektir.

Fırsatlarla, çabalayarak elde ettiğimiz kavramlar öne çıkacaktır.

Kariyerimiz, işimiz, toplumdaki statümüz bizim için çok daha önemli olacak.

Geleceğimizi garanti altına alma duygusu kaygı ve endişe yaratabilir.

Hep tekrarladığım gibi bir burcunuz değil bir haritanız olduğunu hatırlatırsak, eğer doğum haritanızda yardım alıyorsanız bu süreç size güç ve imkân da verecek.

Hayata ciddi bakmamız gereken bir transite adım atıyoruz sevgili okurlar.

İnsanoğlunun kendini kurban rolüne çok çabuk sokması, hatayı hemen başkasının üzerine atması ve yaptıklarının sorumluluğunu almaya niyeti olmaması yüzünden, Jüpiter Oğlak transiti size iğneyi önce kendinize batırmanız gerektiğini söyleyecek.

Kanıksadıklarımızın, vurdumduymazlıklarımızın bedelini ödeyeceğiz.

İçinde yaşadığımız devletin karması da bunu iyiden iyiye ortaya çıkartacak.

2020 yılında gerçekleşecek Satürn- Plüto birleşiminin  ardından Jüpiter’in de bu birleşime dahil olması dünyanın geneli için çok önemli bir kırılmaya işaret ediyor. Küresel krizler kaçınılmaz olacak.

2020’de insanlık büyük sınavlardan geçecek.

Hal böyleyken bu durumun halka olumlu bir yönü olabileceğini pek beklememeliyiz.

Dünya üzerinde siyasi olarak büyük karmaşaların çıkacağı bir dönemden bahsediyoruz. Ekonomik krizler çok daha büyüyecek. Dövizde özellikle bahar aylarında hızlı hareketlenmeler olacak.

“Yatırımlarınızı yaptınız mı?” “Paranızı biriktirdiniz mi?” sorusu 1yıllık sürecin en can alıcı noktalarından biri.

Herkesin kendi ekonomisine ciddi anlamda dikkat etmesi, gereksiz harcamalardan uzak durması yararına olacaktır. 2007/2008 yıllarında tetiklenen global kriz sırasında Jüpiter’in Oğlak burcundan geçmekte olduğunu hatırlatmakta yarar görüyorum.

Özellikle Mart ayı itibariyle Jüpiter- Plüto kavuşumunda maden kazaları, toplu ölümler, toplum vicdanını ortaya çıkartan olaylar, depremler, terörün hortlaması gibi konulara ilaveten, sınırların değişmesi, sınırların çizilmesi, partilerin bölünmesi veya partiler arası değişik ittifaklar da beklenebilir.

Büyük şirketler, finans kuruluşlarında köklü yapısal değişimlere de şahit olacağız.

Transit Satürn’ünde Oğlak burcunda seyri devam ederken ülkemizde 2020 yılının Aralık ayına dek, güçlü iktidarların yaptırımlarına maruz kalmak, ambargo ya da tazminat ödemek gündemimize düşebilir.

Yeni ve güçlü liderler ön plana çıkabilir. Çünkü Satürn Oğlak transiti askeri darbeler ve devrimlerle de ilgilidir.

Özellikle burcu, yükselen burcu Oğlak olan ve Oğlak burcunda fazla gezegen yerleşimi olanlar bu transiti istisnasız hissedecekler.

Sağlıkta kalça kemiği, bel, genetik olarak yatkın olduğunuz, ailenizde var olan rahatsızlıklarınız, aile büyüklerinizin sağlığı, yaşlılarımız önem arz edecek.

2 Aralık 2019 itibariyle başlayan bu yolculuk, 19 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek.

İçten içe irade gösteremediğiniz, disiplin gerektirecek her yerde, disiplin göstermek isteyen herkese, destek yolculuğudur unutmayın. İyileştirme olabilmesi için etik, ahlaki, manevi anlamda Jüpiter’in talep ettiği farkındalığın oluşması gerekir.

Sorumluluklar, görevler, disiplin, harcanan emek varsa sürpriz getirir.

Para evinizdeyse para, ilişki evinizdeyse sağlam ilişki geliyor demektir.

Karmik hak edişiniz varsa destek ve iyilik her zaman yanınızdadır.

Gelişiminize katkı sağlayacak insanlarla karşılaşmanız dileğiyle,

Sevgiyle…

Birlikte gülüyorsanız mutluluktur, birlikte ağlıyorsanız dostluktur; ama birlikte susuyorsanız bu aşktır… Gabriel Garcia Marquez

Karmanın Lordu: Jüpiter

Güneş sisteminin en büyük gezegenidir. Müthiş bir enerji üretir. Kendine ait manyetiği vardır. 4’ü çok büyük 63 tane uydusu bulunur. İşte bu 4 uydu 4 baş meleği temsil eder.

Basit bir terimle iyicil şans gezegeni olduğu gibi sistemde olayları hızlı bir şekilde büyüten müthiş bir enerji alanıdır. 2 kraldan biridir; Güneş-Helios ve Zeus-Jüpiter. Dış evrenden gelen göktaşlarını kendine çekip dünyayı korur. Yaşam koruyucusudur.

Ahlak yasalarıdır.

“Yetimin hakkını yeme”, “Yaşlıyla dalga geçme” “Mazlumun ahını alma” gibi özdeyişleri içine alır.

İyi pozisyonlarda bolluk, bereket, kısmet, neşe, iyimserlik verir.

Talihsiz bir pozisyondaysa, abartmak, şişmanlık, bencillik, kibir, merhametsizlik, patavatsızlık, ego problemleri, kontrolsüz özgüvendir. Karmadan çıkış kapısıdır. Kader Jüpiter’le alakalıdır.

Zenginlik, vicdan, adalettir. Yay ve Balık burçlarında güçlü, Oğlak’ta zararlı, Başak’ta zayıf, İkizler ’de düşük pozisyondadır.

JÜPİTER OĞLAK GEÇİŞİNDE YÜKSELEN BURÇ ETKİLERİ

KOÇ: Kariyer fırsatları, iş görüşmeleri, yeni başlangıçlarla hayatınızı sağlamlaştırmak isteyeceksiniz. Geleceğinizle ilgili görev ve sorumluluklar alanında baskı ve güç mücadeleleri verebilirsiniz. Sorunlu kariyer hayatınız varsa bitecektir. Üstlerinizle ilişkilere dikkat edin.

BOĞA: Hayata bakış açınız değişecek. Yurtdışı bağlantılı konular, akademik kariyer, eğitim, ticaret, hukuksal ve yayıncılık konularında alınacak yardımlar var. Uranüs güvendiğiniz şartları sarsmaya devam edecek. Değişim ve buna bağlı gelecek özgürlükten korkmayın.

İKİZLER: Parasal kaynaklar konusunda zorlandıysanız rahatlamalar, borç yapılandırmaları, eşten gelen kaynaklar konularında iyileşmeler yaşanabilir. Vergi, kredi gibi konularda dikkatli olun. Miras, nafaka gibi konularda kontrol dışı durumlar meydana gelebilir. Ortaklı yeni bir işe başlayabilirsiniz.

YENGEÇ: Her türlü ilişki dinamiğinizde, özellikle ikili ilişkilerde dönüşümler meydana gelebilir. İyiye giden bir ilişki evliliğe, kötüye giden ilişkiniz varsa sonlanma yaşayabilirsiniz. Eşiniz veya partnerinizin yaşamında gelişmeler olabilir. Yeni bir ortaklığa adım atabilirsiniz. Rakiplere dikkat.

ASLAN: Emeklerinizin meyvelerini toplama zamanı. İş ve mesleki konular önem kazanacak. Yeni iş teklifleri, güzel gelişmeler var. Sağlık konularını ciddiye alın. Kemiklerinize, diş, diz, bel konularına dikkat edin. Checkup yaptırın. Bedensel ruhsal sağlığınıza dikkat edin.

BAŞAK: Çocuk sahibi olmak istiyorsanız hamile kalabilirsiniz. Çocuklarınızın eğitiminde ve genel hayatında olumlu sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni aşklar, sosyal hayatta artış, yaratıcı yönlerinizi paraya çevirebileceğiniz imkanlar var. Gelirlerinizi değerlendirebilirsiniz.

TERAZİ: Büyük bir eve taşınmak, ev sahibi olmak, bir gayrimenkulün elden çıkarılması, bir toprağın satılması, yenilenmesi gibi konular gündemde olacak. Ev, yuva, ebeveynler önem arz edecek. Bazı dönüşümler ve yenilikler getirecek bir döneme geçiş yapacaksınız.

AKREP: Ticari konularda destek var. İş girişimlerinde bulunmak için güzel bir evre başlıyor. Bolca seyahate çıkabilirsiniz, gelişiminize katkı sağlayacak eğitimlere katılabilirsiniz. Kardeşlerinizin hayatında değişiklikler, evlilik, çocuk getirebilir.

YAY: Maddi anlamda güçlenebilirsiniz. Disiplinli, planlı, programlı hareket edin. Yatırımlar konusunda risk almayın. Harcamalar konusunda maceradan uzak durun. Yeni bir mülk sahibi olabilirsiniz, işinizde gelir artışı ya da beklediğiniz zamma kavuşabilirsiniz.

OĞLAK: Tutulmaların etkileriyle birlikte hayatınız değişiyor. Zorluklar varsa Jüpiter sorunları artırabilir. Tıkanmış olan evlilik varsa bitebilir. Genel sağlığınıza yıl boyunca dikkat edin. Göz önündeyseniz toplumdan yardımlar alabilirsiniz. Emek harcadığınız konularda ödül gelebilir.

KOVA: Yalnızlığa önem verdiğiniz bir dönem olabilir. Maneviyat, içe dönüş, sorunlarınızı kendinizle kalarak çözmek kuşkusuz sizin için çok etkili olacaktır. Meditasyon, kişisel gelişim gibi konular sizi pozitife yönlendirecektir. Kendinizin ve ailenizin sağlığına yıl boyunca özen gösterin.

BALIK: Gökyüzü iyicil etkiler gönderiyor. Sosyal çevreniz genişleyecek. İş hayatınızda fırsatlar sizi bekliyor. Arkadaş çevrenizde yaptığınız ayıklamalar devam ediyor. Kariyerde yükselme, hedefler, kimilerine ödüller, sosyal çevreden alınacak destekler, maddi imkanlar hayatınıza renk getirecek.

Yazarlar

JÜPiTER OĞLAK BURCUNDA: Kemerleri sıkmaya hazır mısın?
Seyran Ataklı