İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaz spor okulları açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaz spor okulları açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, yaz ve kış spor okulları projesi kapsamında 16 ayrı tesiste, 27 farklı branşta, 100ün üstünde eğitmenle yeni sezona hazır. Geçen yıl boyunca 46 bin çocuk ve yetişkinin eğitim aldığı spor okullarında 2022 yaz dönemi 20 Haziranda başlayacak.

 

Bu yıl sadece yaz döneminde 25 bin kişiye eğitim verilmesi hedefleniyor. Okullar 16 ayrı tesiste basketbol, cimnastik, voleybol, futbol, tekvando, judo, tenis, atletizm, satranç, step-aerobik, pilates, zumba, sağlıklı yaşam, kano, zeka oyunları, yüzme, su topu, masa tenisi, halk oyunları, dans, yoga, capoeira, güreş, optimist, futsal, badminton ve kondisyon branşlarında hizmet verecek.

Eğitim tesislerine ek olarak Celal Atik Yüzme Havuzu ve İzmir Marina Tesisleri de yüzme eğitimlerine açılacak. ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ mottosuyla yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında muhtarlıklar ve dayanışma merkezleriyle ortaklaşa yürütülen projelerle yüzme bilmeyen çocuklar İzmir Marinada eğitim alabilecek. Su sporlarını teşvik etmek için Konak, Bornova, Karabağlar, Çiğli, Menemen, Kiraz, Beydağ’ın dezavantajlı mahallelerinde portatif havuzlar kurulacak.

HER KESİME HİTAP EDECEK

Yaz spor okullarının ücretleri 60 TL ile 150 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bayraklı, Karabağlar, Evka-4 Naim Süleymanoğlu ve Çiçek Halı Sahada futbol, Çırpı Çok Amaçlı Spor Salonunda badminton, voleybol, futsal, basketbol, Foça Bağarasında step-aerobik, Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonunda badminton, Beydağ Spor Salonunda hareket eğitim, futbol ve voleybol, “Her alanda, her yaşta spor” projesi kapsamında altı farklı tesiste yetişkinlere step-aerobik, zumba, sağlıklı yaşam, Uzundere Can Çağnay Spor Salonunda güreş, Bornova Havuz İzmir’de özel öğrencilere yüzme, Celal Atik Spor Salonunda özel öğrencilere basketbol eğitimleri ücretsiz yapılacak. Spor okullarına 2017 ve daha önceki yıllarda doğanlar ise başka bir kriter aranmadan katılabiliyor.

 

Spor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaz spor okulları açılıyor
Spor