EURO 2024 Avrupa Şampiyonası’na hazırlıklarda Macaristan karşısına son grup maçına göre 11’de 9 değişiklikle çıkan Montella, ikinci mücadeleye de 9 oyuncu değişikliği ile çıktı. Milli takımın başında henüz altıncı maçına çıkan hocamız hala ideal 11’ini şekillendirme peşinde. Kadro şekillendirmelerine bakınca orta alan ve hücum hattındaki değişiklikler oyun kurgumuzu etkilemese de defansta birlikte oynamamanın sıkıntılarını bu maçta da yaşadık.

Daha maçın başında topla çıkmak isterken Salih Özcan baskıda topu kaybedince geriye düştük. Hakan Çalhanoğlu yönetimindeki takımımız bundan hiç etkilenmedi ve göze hoş gelen, heyecan veren futbolunu oynamaya devam etti. Hakan defansa yardım etmek zorunda kalmasa daha farklı bir milli takım izleyeceğiz.

İlk yarı gibi ikinci yarının başında da kalemizde gol görünce skor zora düştü. Defanstan topla çıkmak istiyorsak ayağı daha iyi olan kaleci tercihi etmeliyiz. Bu kadar teknik ve yumuşak orta saha ve forvet hattına sert ve sağlam bir 6 numara gerekiyor. Hazırlık maçlarında skordan çok oyun önemlidir ama 6-1’lik yenilgi ‘EURO 2024’teki beklentileri çok mu büyüttük’ dedirtti. Montella ve ekibinin 18 Haziran’daki ilk maça kadar çalışacağı çok ders var!