Gökmen Özdenak
19 Temmuz 2020

İstifa et Fatih Hoca


Seyircisiz oynanan maçların hiç mi hiç tadı yok. Daha çok zirveyi zorlayan kulüpler, taraftarının desteğini arkasına alamadığı için sıradan bir takımmış gibi gözüküyor. Bu da futbolun keyfini fazlasıyla kaçırıyor. Fatih Terim’in takımı her zaman iddialıdır. Şöyle bir hesap yaptım… Pandemi arası öncesinde Sivasspor ve Beşiktaş karşısında alınan beraberliklerle birlikte Galatasaray dün akşama kadar 8 maç oynamış. Bunlardan 4’ü berabere bitmiş, 4’ü de kaybedilmiş. Bu da 8 maçta toplam 20 puan kaybetmek demek. Yeniden hatırlatayım, dünkü Göztepe maçını saymıyorum. Şampiyonluğun bugün itibariyle en iddialı takımı Başakşehir, onun puanı da 66. Galatasaray’ın, bu kötü seri öncesinde 48 puanı vardı. Bu sürede tüm maçlarını kazansa puanını 72 yapacaktı. O da dünkü maçı saymadığımızda. Peki Fatih Terim’in farkı burada nerede? Fatih Terim, pandemiye dua etsin. Eğer tribünler dolu olsaydı, taraftarın şampiyonluk kaçtığı için göstereceği tepkinin ardından Fatih Hoca, çoktan istifasını verip görevi bırakmıştı.

Tabii şampiyonlukta iddialı olan Başakşehir ve Trabzonspor’u kesinlikle incitmek istemem. Taraftarın büyük övgüsünü alan ve ‘İmparator’ lakabı verilen Fatih Terim’in takımının bu kadar sıradan bir mücadele göstererek bu hallere düşmesini, gerçekten kabul etmek mümkün değil.

Göztepe karşısındaki Galatasaray’ın futbolu, yine bir hayli sıradandı. Maçın skoru kimseyi yanıltmasın. Çünkü Galatasaray bitmiş ve gerçek Cimbom dün sahada yoktu.

Yazarlar

İstifa et Fatih Hoca
Gökmen Özdenak