İstanbul’da bu sabah da kar var! Peki soğuklar ne zaman bitecek?

İstanbul’da gece saatlerinde aralıklarla etkili olan kar, sabah saatlerinde Kağıthane ve Eyüpsultan civarında bastırdı. Kar nedeniyle bir çok araç ilerlemekte zorlandı. Bağlantı yollarında kalan araçlar nedeniyle trafik felç oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin trafik yoğunluk haritasına göre saat 08.30 sıralarında yoğunluk yüzde 65 olarak ölçüldü.

AKOM’dan daha önce İstanbul’da karla karışık yağmur uyarı yapılmıştı. İstanbul’un bazı bölgelerine ise dün kar yağmıştı. Bu sabah ise kar yağışı yeniden başlayarak şehrin bazı bölgelerinde etkili olmaya başladı.

BAZI İLÇELERDE BEYAZ ÖRTÜ OLUŞTU

Özellikle Sarıyer’in yüksek kesimleri, Sultangazi, Eyüpsultan, Kağıthane ve Beyoğlu bölgesinde kar yağışı etkili oldu. Yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Taksim ve İstiklal Caddesinde de kar yağışı görüldü. İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait kışla mücadele araçları da teyakkuzdaydı. Özellikle anaarterlerde araçlar ortaya çıkabilecek her hangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekledi.

YER YER SAĞANAK ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz, Karadeniz, İç, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

BUGÜNDEN İTİBAREN ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Tahminlere göre Anadolu’da soğuk hava bugün ve yarın da kendini gösterecek İstanbul’da ise karlı hava dalgası bugün etkisini kaybedecek ve hava sıcaklıkları hafta sonuyla birlikte yükselişe geçecek.

(DHA-İHA)

Gündem

İstanbul’da bu sabah da kar var! Peki soğuklar ne zaman bitecek?
Gündem