İstanbul yeni yıla böyle girdi

İstanbul yeni yıla böyle girdi

İstanbul’da yeni yıl coşkuyla karşılandı. Taksim, Ortaköy, Kadıköy, Nişantaşı kutlama için İstanbulluların akın ettiği yerler oldu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Taksim Meydanı yeni yıl kutlamalarının merkezi oldu. 2020 yılı kutlamaları için pek çok vatandaş Taksim Meydanı’na akın etti. Meydanda toplanan insanlar 2020 yılını meşaleler ve ıslıklarla karşıladı. 2020’ye İstanbul’da girmek isteyen yabancı turistler de Taksim Meydanı’nı tercih etti. Yeni yıla dakikalar kala meydanda toplanan insanlar kendi aralarında 10’dan geri sayarak yeni yıla girdi.

Ortaköy’de akşam saatlerinden toplanan vatandaşlar, çalınan müzik eşilğinde dans ederek yeni yılın gelişini kutladı. Ortakaöy’de vatandaşlar, yeni yıla havai fişekle girdi. İstanbul Boğazı’ndaki gösteriyi vatandaşlar telefonlarına kaydetti.

Nişantaşı’nda vatandaşlar kutlamaların yapıldığı Abdi İpekçi Caddesi’nde toplandı. Çocuğu, genci, yaşlısı her yaştan insan yeni yıl kutlamaları için toplandı. Abdi İpekçi Caddesi’nde kurulan stantta söylenen şarkılar ve çalınan müziklerle vatandaşlar eğlendi.

KADIKÖY’DE YENİ YIL

Kadıköy Boğa Heykeli Meydanı’nda topalanan vatandaşlar yeni yıla coşkuyla girdi. Vatandaşlar, 10’dan geriye sayarak yeni yıla girdi. Bazı vatandaşlar heykelin üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gündem

İstanbul yeni yıla böyle girdi
Gündem