İspanya’da artan vakalara karşı 4’üncü dalga uyarısı

İspanya’da artan vakalara karşı 4’üncü dalga uyarısı

İspanya Sağlık Bakanlığı Sağlık Uyarıları ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Direktörü Fernando Simon, salgında yeni vakaların yükselişe geçtiğini belirterek, 4üncü dalgaya karşı İspanyolları uyardı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İspanya’dan 4’üncü dalga uyarısı geldi. İspanya Sağlık Bakanlığı Sağlık Uyarıları ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Direktörü Fernando Simon, ülkede koronavirüs salgınının 4üncü dalgasının mümkün olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Simon, İspanyada salgında 4üncü dalganın gerçekleşmesi mümkün. İspanyadaki aşılanma kampanyasının göstereceği ilerleme olası bir 4üncü dalganın meydana gelmesini önlemede kritik bir rol alacak denildi.

İSPANYADA SON DURUM

İspanya’da son açıklanan verilere göre, toplam 3 milyon 200 bin 24 kişide koronavirüs tespit edildi. Ülkede toplam 72 bin 565 kişi hayatını kaybederken, 2 milyon 857 bin 714 kişinin virüsü yenerek iyileştiği ve 269 bin 745 de aktif vaka olduğu açıklandı.

(DHA)

Dünya

İspanya’da artan vakalara karşı 4’üncü dalga uyarısı
Dünya