Bayram Aydın
23 Ağustos 2019

İşler artık daha kolay


Süper Lig’e iyi başlayamayan Trabzonspor’dan, UEFA Avrupa Ligi’nde deplasmanda olmasına rağmen AEK karşısında avantajlı bir skor bekliyorduk. Ancak daha ne olduğunu anlayamadan 4. dakikada amatör bir takımın bile yemeyeceği golle maça 1-0 mağlup başladık. Bu şok ve panik havası yaklaşık 20 dakika sürdü. Rakip de bu geçen sürede 2-3 net pozisyon buldu ama farkı arttıramadı. 23. dakikadan itibaren ise Atina’da sahayı fırtına vurdu. Sosa’nın kaçan penaltısı bile moralleri bozmadı. Ekuban önce fırsatçılığını daha sonra da kafasını çalıştırarak temsilcimizi 2-1 öne geçirdi.

İkinci  yarıya Trabzonspor skorun da verdiği avantajla daha derli toplu başladı. Temsilcimizin geriye yaslanması sonrası rakip risk alıp daha fazla oyuncuyla hücuma çıktı. Tuzak işe yaradı ve takayı hem hücumda hem savunmada yönlendiren Sosa geceye damgayı vurdu.

Dün gece sahada Ekuban rüzgârı da vardı. Ganalı oyuncu hat-trick yaparak Trabzonspor’un uzun yıllar sonra Avrupa’da var olduğunu ispatladı. Trabzon’da işler artık daha kolay….

Yazarlar

İşler artık daha kolay
Bayram Aydın