Utkan Aydın
12 Şubat 2021

İşi erken bitirmeliydi


Yorgun bir dönem, bir kişi eksikken kazanılan ligdeki Konyaspor maçı ve aynı rakiple kupadaki randevu… Beşiktaş, rotasyonla başladığı dünkü maçı ilk devrede kontrol edemedi. Topu fazla ayağında tutan taraf olsa da siyah-beyazlılar ligdeki kendinden emin futbolundan uzaktı. Oğuzhan’ın ayağına gelen şansı değerlendirmesi güzel bir gole dönüştü. Üstünlüğü elinde tutup işi zora sokmamalıydı Beşiktaş. Ama kornerdeki adam paylaşımı hatası, Montero’nun da zamanlama yanlışı Abdülkerim’e eşitlik fırsatını verdi. Bu gol, Konya’nın oyuna tutunmasını sağladı. İkinci yarının başında direkten dönen top da ev sahibinin şanslı anıydı.

Cenk hazır değil. Bu haliyle Everton’da oynamaması gayet normalken Avrupa Şampiyonası’na kadar ne duruma geleceği de bir bilmece gibi…

Beşiktaş’ın her maçta 38’lik Atiba’ya, yorgun Aboubakar’a, Josef’e, zaman zaman dengesiz işler yapan Rosier’e ihtiyaç duyması doğru değil. Bu kadar pozisyona girilen bir maçın uzaması da…Penaltılar biraz kumardır. Kazanan Beşiktaş’a tebrikler.

Yazarlar

İşi erken bitirmeliydi
Utkan Aydın