Alper Mert
20 Aralık 2019

İnstagram kültürü


Fatih Terim de yardımcıya beni soruyor. Sen kimsin? Mafya mısın? Futbolun mafyası sen misin? 2-0 kazanmışım sevinmeyecek miyim? Sevineceğim, az bile yaptım. Buna tepki gösteriyorlarsa, PSG’ye, Real Madrid’e, Brugge’e böyle oynasınlar. Türkiye’yi rezil ettiniz.”

Yukarıdaki açıklamalar bir futbolcuya ait.…

“Son 1 yıldır okuduğum kitapların tarzını değiştirdim. Liderlik ve insan yönetimi kitaplarına yöneldim. Ağırlıkla futbolu bırakıp teknik direktör olan oyuncuların biyografilerini okuyorum. Uluslararası firmaların üst düzey yöneticileri ve elit sporcularla çalışan, ünlü bir akademisyenden bireysel danışmanlık almaya başladım. Performans istikrarı ve liderlik konusunda Dr. Alan Watkins ile özel olarak çalışıyorum.”

Bu açıklamalar da bir futbolcuya ait.…

İki açıklamayı da yapan isimler Türk. Aralarındaki en büyük fark ise ‘Kültür’. Yazının başındaki açıklamalar eğitimi yerine İnstagram hesabına yatırım yapan Gökhan Çıra’ya ait. Ülkemizin altyapı ürünü!

Eğitimine yatırım yapan Nuri Şahin ise Almanya’nın altyapı ürünü!

Umudumuzu yaşatan evlatlarımız Merih, Cengiz, Çağlar, Yusuf ve Ozan Kabak’ın İnstagram yerine kültürü tercih ederek rol model olmaları, bizi yeni Gökhan Çıra’lardan kurtaracaktır. Yoksa daha çok ‘Türk futbolu neden bu halde’ diye sormaya devam ederiz.

Yazarlar

İnstagram kültürü
Alper Mert