Adnan Aybaba
22 Ağustos 2021

İnsan sağlığı önce gelmeli


Hepimiz için her zaman en önemli olan şey insan sağlığı. Ne goller ne galibiyetler, bir futbolcunun sağlığından daha önemli değil. Fabrice N’Sakala, ikinci yarının ortalarında bir anda kendini yere bıraktı. Yüreğimiz ağzımıza geldi. Hemen EURO 2020’de Danimarka ile Finlandiya arasında oynanan grup maçını hatırladık. Eriksen’in ölümden döndüğü anlar gözümüzün önünde canlandı. Bence bu tip talihsiz olayların ardından maçların ertelenmesi gerekiyor. Hem Beşiktaşlı hem Gaziantepli futbolcular da teknik adamlar da yaşananlar nedeniyle panikledi, üzüldü. Konsantrasyonlar bir anda kayboldu. Maçın tadı tuzu kalmadı. Batshuayi, Alex Teixeira gibi iki önemli yıldız oyuna girmiş ancak ne taktik konuşabiliyoruz ne de yapılan hataları.

İlk yarıda Gaziantep’in oynatmadığı bir Beşiktaş izledik. İkinci yarıda Sergen Hoca’nın Larin hamlesiyle siyah-beyazlılar biraz hareketlense de Erol Hoca’nın karşı hamleleri gecikmedi.

Beşiktaş’ın artık zengin bir kulübesi var. Sergen Hoca’nın hamle şansları çok arttı. Siyah-beyazlı ekip adına uzun vadede maçın belki de en umut verici olayı baskı kurduğu anlarda bile kalesinde kontratak görmemesi oldu.

Yazarlar

İnsan sağlığı önce gelmeli
Adnan Aybaba