İnce: Ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket

İnce: Ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin il başkanlığının açılışını yapmak için Ağrı’ya geldi. Açılışta konuşan İnce, “Ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket. Destek istiyorum sizlerden. 50 artı 1i alacağız” dedi.

Van’daki programının ardından bugün Ağrıya gelen Muharrem İnce, partisinin merkez Kağızman Caddesi üzerindeki il başkanlığı hizmet binasının açılışına katıldı. Parti binası önünde il teşkilatı ve partililerce karşılanan İnce, açılış öncesinde yaptığı konuşmasında Ağrının önemli bir hayvancılık kenti olduğunu söyledi. Ağrıya son 6 ayda ikinci kez geldiğini belirten İnce, Ağrılı seçmenlerin HDP ile AK Parti arasında kaldığını söyledi.

İnce, sözlerine şöyle devam etti:

“Allah’ın izni ile bunu yapacağız. Ama sizde kendinize şunu soracaksınız. Sıkışmışsınız AKP ile HDP arasına başka hiçbir yere gitmiyorsunuz. Size hizmet etseler de etmeseler de fark etmiyor. Ya AKP’ye ya da HDP’ye oy veriyorsunuz. Bakın bu doğru değil. AK Parti’yi de HDP’yi de bırakın Memleket Partisine gelin. Size söz veriyorum. Bizim sloganımız mavi. Projemiz 3 B. Bu memleketi barıştıracağız. Madenci ile çevreciyi barıştıracağız. Sendikacı ile patronu barıştıracağız. Sünni ile Aleviyi barıştıracağız. Kürdü ile Türkü barıştıracağız. Bu memleketin bütün bütün evlatlarına 3 dil öğreteceğiz. Bir resmi dil Türkçe’yi öğreteceğiz. İki çocuğun anasının konuştuğu dili öğreteceğiz. 3 uluslararası bir dil öğreteceğiz. Üretim ekonomisi kuracağız. Hayvancılığı geliştireceğiz. Sizlerden istediğim şu. Ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket. Destek istiyorum sizlerden. 50 artı 1i alacağız.”

İnce, konuşmasının ardından il başkanlığının açılış kurdelesini partililerle birlikte kesti. Parti binasının açılışından sonra davul zurna eşliğinde Cumhuriyet Caddesinde esnafı ziyaret eden İnce, Ağrıdan Erzurum’daki il binasının açılışını yapmak üzere yola çıktı. (DHA)

Gündem

İnce: Ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket
Gündem