Kim ne derse desin futbol seyirci ile güzel. Olaylara karışanlar stada zaten alınmıyor, dün akşam statta olan masum seyircilerin ligde cezalandırılmasının anlamı ne?

Abdullah Avcı, Kayseri’de de iyi pas yapan on birini bozmadan kupa mücadelesinde Karagümrük karşısına çıktı. Orta sahada Bardhi ön alanda Fountas ve Pepe’nin olması takımın pas kalitesini de arttırdı. Visca’nın erken gollü ile Trabzon öne geçmesini bildi. Ligde kötü günler yaşayan Karagümrük iyi oyunculara sahip ve gole verdikleri tepki ile beraberliği yakalamasını da bildi. Ancak ilk yarı sonlarında Denswil’le Trabzon tekrardan öne geçti.

Soyunma odasına böyle gitmeyi beklerken, Enis Destan’ın amatörce yumruğu sonrası Trabzon 10 kişi kaldı. İkinci yarıya da Trabzon hızlı başladı iyi oyununu Fountas golle süsledi. Eksik kalmasına karşın bordo-mavililer her maçta yaptığı en iyi şeylerden biri olan çabuk kontratak ve hızlı geri dönmesi ile İstanbul’a avantajlı gitmesini bildi. Sezonu kupa ile kapamanın üç maçlık en kısa yolunda kaldı iki maç.

Vefat eden Eski Gençlik ve Spor Bakanı ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’a Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve spor camiasına başsağlığı dileriz.