Argun Darıcı
14 Şubat 2021

İki ayrı devre iki ayrı oyun


Fenerbahçe adına iki farklı devre seyrettik. Sarı-lacivertli oyuncuların tamamı ilk yarıda hareketli, koşarak, yardımlaşarak oynadılar. Sahanın her alanına hakimdiler. Rakibini çıkarmamak için üçüncü bölgede de baskı yaptılar. Saha parsellemesinde de başarılıydılar. Rakibi beklemedi, kendi oyununu oynamaya çalıştı Fenerbahçe. Oyunu rakip alana yıkarak oynadı. Bu anlardan birinde Mesut’un ortasında Thiam golü yaptı.
Fenerbahçe, defansını orta sahaya yakın kurunca, Karagümrük kontrataklarla etkili olmaya çalıştı. Ademi, Borini ve Ndao defansı bir hayli zorladı. Ademi’nin, Ndao’nun şutlarını kaleci Altay çok iyi çıkardı.
Fenerbahçe’de Mesut’un takıma çok şeyler katacağı kesin. Mesut takımın lideri olmuş. Uzun topları ve ara pasları Fenerbahçe futboluna zenginlik kattı. Sosa da oyunu ile Mesut’a ayak uydurdu. Ozan, Valencia, Osayi ve Thiam da dünkü maçın iyileri arasındaydı.
İkinci yarıda Fenerbahçe’nin topu rakibine bırakması yine bildik sıkıntıların doğmasına neden oldu. Karagümrük, beraberlik golünün ardından daha özgüvenli hareket etti. Kaleci Altay, dün önemli kurtarışlara imza attı.
Fenerbahçe, topa sahip olduğunda tehlikeli bir takım. Artık Erol Hoca’nın da takımı bu şekilde oynatması şart.

Yazarlar

İki ayrı devre iki ayrı oyun
Argun Darıcı