Melih Sadıkoğlu
8 Ağustos 2020

I’am Back (Geri döndüm)


TFF’nin harcama limitleri konuşulurken ülkemiz futbolunda ‘Yuvaya dönüş’ furyaları patladı. Arda Turan kaptanlığını yaptığı Galatasaray’a, aynı şekilde Gökhan Gönül ile Caner Erkin Fenerbahçe’ye yıllar sonra geri döndü. ‘Sergen attı, şampiyonluk geldi’ sloganıyla Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’a hoca olmasının ardından Erol Bulut’un Fenerbahçe’deki futbolculuğunda şampiyonluk yaşadığı 1995-96 sezonunda Trabzonspor deplasmanında Aykut Kocaman’a yaptığı asistin videosu kulübün resmi sitesinden yayımlandı. Ve Bulut dönemi resmen başladı.

Dünya sporunda ve NBA’de geçmişten bugüne ‘I’am back (Geri döndüm)’ sloganıyla efsaneleşmiş geri dönüşlere şahit olduk. Michael Jordan’ın basketbolu bıraktıktan sonra Chicago Bulls’a geri dönüp şampiyonluk yaşaması, en efsanevi olaylardan biridir. Yakın zamanda LeBron James’in Cleveland Cavaliers’a’e dönüp şampiyonluk yaşaması da unutulmayacak bir hikâye.

En açık nedeni maddi imkânsızlıklar olsa da Fenerbahçe ve Galatasaray, eski evlatlarına kavuştu. Bu olayın saha içine nasıl bir olumlu etki yapacağını merak ediyorum. Gerçekten ‘Geri döndüm’ diyorlarsa şampiyonluk kazanıp taraftarlarına kendilerini affettirmeleri gerekiyor.

Yazarlar

I’am Back (Geri döndüm)
Melih Sadıkoğlu