Hz. İsa’ya ait olduğuna inanılan çivi keşfedildi

Hz. İsa’ya ait olduğuna inanılan çivi keşfedildi

Çekya’daki  Milevsko manastırının gizli odasında Hz. İsa’nın çarmıha gerilirken kullanıldığı düşünülen bir çivi keşfedildi.

Çekya’daki  Milevsko manastırında çalışan arkeologlar, mastardaki gizli bir odada önemli keşiflere imza attı. Arkeologlar, manatıra ait bir gizli odada, 21 karat altın haçla süslenmiş bir kutunun içinde 15 cm uzunluğunda bir çivi keşfetti.

FOTO: DHA

Çivinin Hz. İsa’nın çarmıha gerilmesinde kullanıldığı düşünülüyor. Bulunan Kutunun üzerinde İsa kraldır sözünün kısaltması olan IR harflerinin yer aldığı ifade edildi.

BULGULAR GELECEK YIL DOĞRULANACAK

Uzmanlar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gizli hazine odasının, 15inci yüzyılın başlarında nadir bulunan eserleri Hussiteler tarafından yapılan baskınlardan gizlemek için kullanıldığını söylerken bulguların gelecek yıl doğrulacağı ifade edildi.

FOTO: DHA

Öte yandan, keşif ekibinde yer alan Jií indelá adlı arkeolog, yaptığı açıklamada Hussiteler arşivleri yok ettiği için, burada böyle bir şeyin bulunduğuna dair herhangi bir bilgi yoktu. Önemli bir keşif oldu ifadelerini kullandı. (DHA)

Dünya

Hz. İsa’ya ait olduğuna inanılan çivi keşfedildi
Dünya