Adnan Aybaba
25 Ocak 2021

Hoşgeldin Adem Ljajic


Sergen Yalçın, her maçı artık final gibi görüyor. Ancak bu sırada gelecek maçlarla ilgili de hesap kitap yapıyor. Kontenjan nedeniyle dünkü maçta Montero kadroda yoktu. Bu maçı kazanmadan bir sonraki haftayı düşünmek ne derece doğru, tartışılır. Göztepe çok hızlı çıkabilen bir takım. Zaten gol atmak için en büyük umudu da bu. Ünal Karaman da bu tip futbol oynatmayı seviyor. Ndiaye, Soner, Halil, Zulj, Tripic gibi oyuncular Beşiktaş’ı çok zorladılar. Montero dün sahada olsaydı, çabukluğuyla Göztepe’ye bu kadar pozisyon imkanı vermezdi. Rıdvan da tam bu maçın oyuncusuydu. Halil’i N’Sakala’dan daha iyi savunurdu.

Kaleci Ersin gerçekten önemli kurtarışlar yaptı. Özellike de karşı karşıya pozisyonda Ndiaye’nin ayaklarından topu alması usta iyi bir hareketti.

Devre arasında yapılan Ljajic değişikliği doğru bir hamleydi. Ljajic de 2 dakika sonra golünü atıp hocasının yüzünü kara çıkarmadı. Sezonun kayıp oyuncusu, sonunda sahneye çıktı. Şampiyonluk için Ljajic’in katkısı önemli. Aboubakar olağanüstü işler yaptı. İki pozisyonda golü atmasına rağmen VAR’a takılmıştı ama 77. dakikada uçarak vurduğu kafa ile Beşiktaş’ı yenilgiden üstünlüğe taşıdı.

Sergen Yalçın, galibiyet için tüm riskleri aldı. Göztepe’yi de çok beğendim. Beşiktaş’a zor anlar yaşattılar. İlerleyen haftalarda daha iyi olacaklardır.

Yazarlar

Hoşgeldin Adem Ljajic
Adnan Aybaba